יעלון: השחיתות של נתניהו מסוכנת מהאיום האיראני

חסידי נתניהו הצליחו לייצר ספין מוצלח לטווח קצרצר בעקבות הפגנות מוצאי השבת נגד השחיתות השילטונית של נתניהו. מפגין תועד בתל אביב מסתובב עם דגם של גיליוטינה מן הסוג שבצרפת חיסלו בה מושחתים, ומייד עלה הצילום לטוויטר של המפלגה ורבבות המפגינים הוצגו כצמאי דם המסיתים לאלימות.

 


אלא שהמפגין עצמו הזדרז לומר שהוא מתנגד לאלימות וכי הליכוד לוקח את הוויכוח למקום לא רלבנטי. האישיות המסקרנת המרכזית בהפגנות הפעם היתה של שר הביטחון הקודם בוגי יעלון שהשתתף בהפגנת הימין בירושלים.

 

עם זאת, אין ספק שהמיצג הוא חמור ולאחר שהמפגין אותר ורואיין בתקשורת הוחלט במשטרה לחקור אותו. גם הנשיא ריבלין גינה את המיצג ואמר כי זו הסתה ברורה.

 

יעלון אמר כי "השחיתות מסוכנת יותר מאיראן, מדאעש ומחיזבאללה. טוהר המידות אינו עניין של ימין או שמאל". בהפגנה השתתפו עוד אנשי ימיןֿ בהם חברי כנסת לשעבר שמחו על השחיתות לכאורה של נתניהו ואנשיו.

 

המארגן של ההגנות השבועיות, אלדד יניב, אמר: "יש פה עשרות אלפים, הכי הרבה שהיו בשבועות האחרונים. רק ככה הם יבינו, בנט וכחלון ושקד. ואם בשבוע של ההמלצות יהיו פה עשרות אלפים, הם יבינו. אנחנו רוצים פוליטיקאים שלא לוקחים שוחד, אלא עושים צדק".

 

יניב הוסיף: "אין לנו תקשורת ואנחנו לא ממומנים. כשהוא אומר לכם שאנחנו ממומנים הוא שקרן. תהיו זקופי קומה. נתניהו יהיה אפיזודה בתולדות ישראל – ורק תבטיחו שתהיו פה גם בשבוע הבא. עם ישראל חי״.

 

עניין מרכזי