השתיקות של ביטן במשטרה לא יועילו לו

בניגוד להודעה השחצנית שפרסם דוד ביטן עם תחילת החקירות נגדו, שבהן טען לשיתוף פעולה שלו עם המשטרה ועל כך שהוא משיב לכל השאלות שמופנות אליו, אתמול חל מהפך.

 

ביטן ישב משך חמש שעות מול החוקרים ושתק. שוב ושוב הופנו אליו שאלות שונות לגבי פרטי פרטים של החשדות המיוחסים לו והוא שתק. היתה זו חקירתו הרביעית של חבר הכנסת בפרשת השחיתויות הנוראיות הנחקרות בפרשה הקרויה על שם העיר ראשון לציון.

 

ביטן חשוד שקיבל שוחד בהיקפים גדולים ובתמורה קידם אינטרסים של קבלנים ובעלי עסקים. יצויין כי שתיקתו של ביטן לא משחקת לטובתו. נוכח שתיקתו בחקירה לא ברור מתי, אם בכלל ייחקר ביטן שוב.

 

פרקליטו ניסה להצדיק את שינוי הטקטיקה שלו ומעבר לשתיקה בחקירה. לדבריו, ״נאלצנו לקבל את ההחלטה לאור הפרסומים הרבים שהופיעו בעניינו של ביטן מאז החלה החקירה, אשר פגעו בכבודו ובזכויותיו הבסיסיות כנחקר. אחרי כ־30 שעות של חקירה זכות השתיקה הפכה לדרך היחידה שנותרה לח”כ ביטן להתגונן מכל הפרסומים והדיס־אינפורמציה״.

 

למזלו בשל היותו חבר כנסת בעל מעמד בכיר בחצרו של נתניהו, הוא היחיד מבין המעורבים בפרשה שלא בילה ולו לילה אחד במעצר, זאת בניגוד לראש עיריית ראשון לציון למשל. חמור מכך, בשל חסינותו לא ניתן אפילו לערוך חיפוש אצלו, במשרדו ובביתו.

 

דב צור, לשם השוואה, ישב 10 ימים, הוא נשלח למעצר בית מלא ומנוע מהגעה ללשכתו בעיריית ראשון לציון.

 

עניין מרכזי