הסרטן הארור לקח גם את הסופרת רונית מטלון

הלכה לעולמה והיא בת 58 בלבד הסופרת רונית מטלון. היתה מהסופרות הבולטות בישראל בשני העשורים האחרונים.מטלון חלתה בסרטן לפני חודשיים בלבד ומשפחתה אמרה שאיש לא העלה בדעתו שהסוף יהיה כה מהיר.

 

מאז 2009 כיהנה כראש התוכנית לכתיבה יוצרת בחוג לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה. ספריה תורגמו, לאנגלית ולגרמנית, וזכו להצלחה בחו”ל. לצד יצירתה הספרותית עבדה כעיתונאית בהארץ בשנות השמונים והתשעים.

 

מטלון נפטרה למחרת זכייתה בפרס ברנר לספרות על ספרה “והכלה סגרה את הדלת”.

 

ובתה הגיעה לקחת את הפרס במקומה. בת 58 הייתה במותה

הסופרת רונית מטלון הלכה הלילה לעולמה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. רק אתמול זכתה מטלון בפרס ברנר לספרות על ספרה “והכלה סגרה את הדלת”. היא לא הגיעה לטקס כמובן. מנימוקי חבר השופטים:

 

“מדובר בספר יוצא דופן המטפל בצורה ספרותית מבריקה ועם זאת קלילה, במבני העומק של החברה הישראלית, במתחים הקיומיים של הישראליות ובשאלות של הגדרת זהות אישית”.

 

כתבה מאמרי ביקורת ספרותית בעיתון הארץ ובמקביל שימשה כמרצה בבית הספר לקולנוע “קמרה אובסקורה” בתל אביב.

ספריה: “זה עם הפנים אלינו” (1995) ו”קול צעדינו” (2007) – וכן סיפורים קצרים, בהם הקובץ “זרים בבית”, מאמרים, מסות וביקורות ספרותיות. ספרה הראשון, “סיפור שמתחיל בלוויה של נחש”, ראה אור ב־1989 ועובד לסרט בשנת 1994. עבודתה זיכתה אותה במלגות ובפרסים, בהם פרס ראש הממשלה לספרות, פרס ברנשטיין לספרות, פרס ניומן למפעל חיים בספרות העברית ופרס אלברטו בנבניסט מאוניברסיטת סורבון בפריז.

 

עניין מרכזי