עתירה לבגצ בדרישה לבטל את החוק נגד המשטרה שאושר בכנסת

בתום יותר מ-40 שעות של קשקושי סרק אושר החוק האוסר על המשטרה לפרסם את המלצותיה בסיום חקירות רגישות של אישי ציבור, גם כאשר החקירה מלווה באורח צמוד בפרקליט מטעם פרקליטות המדינה.

 

החוק אושר ברוב של 59 נגד 54. סיעת יש עתיד בראשות יאיר לפיד מגישה עתירה לבגצ נגד החוק.

 

לפיד: “אתם יודעים שראש הממשלה מבוהל ומבועת וייתן להם את כל מה שהם רוצים. איך אתם חיים עם נאום החמוצים והגבות? אם אנחנו ננצח בבחירות אנחנו נבטל את חוק ההמלצות, אנחנו נבטל את חוק הפריימריז, את חוק הרכבת, את חוק המרכולים – מפני שכל החוקים האלה הם גם לא דמוקרטיים, גם עקומים וגם מביישים את כל מדינת ישראל”.

 

יוזם החוק, דוד אמסלם, אמר: “אתם קוראים לכולנו מושחתים ולי קראתם ראש ארגון פשע, אתם השמאל הנאור מרוטשילד ולכם מותר הכל. או שאתם לא מכירים את החוק או שאתם מטעים את הציבור בכוונה.

 

״אני רוצה להקריא לכם מתוך רשימת אלפי ההסתייגויות שהגישה האופוזיציה – הוראות סעיף זה לא יחולו על מי שהוא מעל גיל 60 ומתחיל באותו נ’. הוראות סעיף זה לא יחולו על מי שהוא בעלים של כלבה בשם קאיה. הוראות סעיף זה לא יחולו על מי שהוא הראשון לזהות. על זה הכנסת בזבזה שלושה ימים ומיליוני שקלים”.

 

יו”ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר כי “זה יום שחור בתולדות המאבק בפשיעה ובשחיתות. אני חוזר על התחייבותי – הממשלה בראשותי תבטל את חוק ההמלצות, חוק המרכולים וחוק הג’ובים”.

 

עניין מרכזי