טראמפ מאיים על הפלסטינים: אין מו״מ מדיני – אין כסף

ארצות הברית מעכבת העברת סיוע חוץ כספי בסך 250 מיליון דולר לפקיסטן בטענה שהמדינה הפכה מרכיב מרכזי בסיוע ובמימון טרור איסלאמי בינלאומי.

 

מייד לאחר ההודעה בנושא על ידי שגרירת ארה״ב באו״ם, ניקי היילי, הודיע הנשיא עצמו כי הוא שוקל הפסקת התמיכה הנדיבה לאונר״א ולרשות הפלסטינית. בהודעת טראמפ נאמר:

 

“לא רק לפקיסטן אנחנו משלמים מיליארדי דולרים בשביל כלום אלא גם עבור מדינות וגופים רבים אחרים. לדוגמה, אנחנו משלמים לפלסטינים מאות מיליוני דולרים בשנה, ולא מקבלים שום הערכה או כבוד”.

 

טראמפ הסביר את המניע: “הם אפילו לא רוצים לדון בהסכם השלום עם ישראל. לקחנו את ירושלים, החלק הקשה ביותר במשא ומתן, והורדנו אותו מן השולחן. אבל ישראל, בעבור זאת, הייתה צריכה לשלם יותר. אבל כאשר הפלסטינים לא רוצים יותר לדון בשלום, למה שנמשיך לשלם להם כל כך הרבה?”.

 

השגרירה היילי היתנתה את המשך תיקצוב סוכנות הסעד של האומות המאוחדות בשובה של הרשות הפלסטינית לשולחן הדיונים. היילי: “הנשיא אמר שהוא לא רוצה להעביר מימון נוסף לאונר”א עד שהפלסטינים יחזרו לשולחן המשא ומתן. אנחנו מנסים לקדם את תהליך השלום, אבל אם זה לא יקרה הנשיא לא ימשיך לממן את הארגון”, אמרה היילי.

 

עניין מרכזי