פרקליט המדינה: השחיתות מערערת את יסודות החברה הישראלית

פרקליט המדינה, שי ניצן, מזהיר אנשי ציבור מושחתים כי רשויות החוק ירדפו אחריהם ללא הנחות ויחד עם זאת לדעתו ישראל איננה מדינה רקובה ומושחתת. עם זאת הזהיר: “השחיתות השילטונית תופעה פסולה ומשחיתה, העלולה לערער את המרקם החברתי של המדינה. אנו פועלים ללא הרף למגר את השחיתות ולהביא לדין הן את מקבלי השוחד והן את נותני השוחד.

 

״יש להשית עונשים חמורים על מקבלי שוחד וגם על נותני השוחד. בגמרא אפילו נאמר ש’תיפח נפשם של מקבלי שוחד’. כך שהיחס המחמיר לשוחד הינו חלק בלתי נפרד ממורשת עמנו”. אשר לחקירות נתניהו העריך כי המלצות המשטרה יינתנו בשבועות הקרובים.

 

ניצן אמר: “יידע כל מי שעומד לבצע עבירה. לעולם לא תוכלו לסמוך על איש משותפיכם, עוזריכם, או הקרובים לכם ביותר, שלא יסגירו אתכם באחד הימים. לא תוכלו לסמוך לא על המזכירה האישית המלווה אתכם עשרות שנים. לא על הנהג הצמוד והנאמן. לא על העוזר האישי ובוודאי שלא על נותן השוחד או המתווך לשוחד.

 

״ברגע האמת, כל אדם שפשע יחד עמכם, או שהיה מודע למעשיכם, ותמיד יש כאלה, יכול להפוך לעד מדינה נגדכם שכן תמיד, בעיניו, טובתו האישית והצלת עורו, תקדם לטובתכם האישית ולהצלת עורכם”.

 

פרקליט המדינה הדגיש כי אין יסוד לטענות לפיהן כאילו מעכבים את החקירה בכוונה. “אני מקווה שהמשטרה תגיש את המלצותיה בשבועות הקרובים. החקירה תסתיים ברגע שייגמרו כל צרכי המדינה. יודגש כי החקירה לא מוכתבת על ידי שום אינטרס פוליטי”.

ניצן דיבר בוועידת כלכלית שמארגן העיתון גלובס.

 

עניין מרכזי