ישראל כץ שמח לדבר על הכל חוץ מפקקי התנועה האינסופיים

‏להווי ידוע: התנאי של שר התחבורה, ישראל כץ, לכל ראיון איתו הוא שעל המראיין להימנע לחלוטין מכל שאלה הנוגעת לפקקי התנועה האיומים בכבישי הארץ הנתונים לאחריותו. לעומת זאת, הוא ישמח להתראיין בענייני ביטחון, מודיעין, פוליטיקה וכמובן כוונתו להיות ראש הממשלה הבא.

 

היום דיבר שר התחבורה על לבנון ופצח באיומים על שכנתנו הצפונית. “לבנון תחזור הרבה שנים אחורה. יש האומרים לתקופת האבן ויש האומרים לתקופת המערות. ישראל הציבה קו אדום היא לא תאפשר ללבנון להיהפך למפעל לייצור נשק מדויק של איראן”, אמר השר כץ.

 

“פעלנו לכך שזה לא יקרה בסוריה בהברחות נשק איראניות, וכרגע הובהר שלא נאפשר לאיראן להקים מפעלים לייצור טילים מדויקים או הסבת טילים על אדמת לבנון. ההבהרות נאמרות גם בשיחות מול רוסיה וודאי מול ארה”ב ומדינות נוספות באירופה – כמסרים שנועדו למנוע מלחמה ועימות שאנחנו לא מעוניינים בו. אנחנו מבהירים מה הקו האדום שלנו”.

 

בראיון לגלצ אמר הבוקר ישראל כץ:”עזה נמצאת על סף אסון הומניטרי. אני מתריע בימים האחרונים שעזה נמצאת על סף קריסה הומניטרית והופכת לפצצה מתקתקת אני חושב שרוב מוחלט בקרב חבריי מבין שצריך ליצור אי שיחובר בגשר לרצועה. דווקא הגורמים הבכירים בצה”ל תומכים בזה בצורה ברורה ושר הביטחון מתנגד”.

 

“מי שאשם במצב העזתים זה חמאס. צריך לקבל החלטה בטווח הארוך מה הכיוון שאנחנו הולכים אליו. אפשר לשלב את מצרים ומדינות המפרץ לשם הקמת האי. אפשר לבוא וליצור מהלך שיהפוך את הסיכון הזה לסיכוי. בזמן הקצר נגזרים צעדים שצריכים להיות מלווים בהחזרת גופות החללים ואת האזרחים ששבויים שם”.

 

“אנחנו על סף מצב שישראל תצטרך להזרים תרופות ומזון לרצועה על חשבון המדינה. פקידיו של שר הביטחון אביגדור ליברמן מגייסים כספים על מנת להזרים לחמאס בעזה סיוע בטרם קריסה כי ישראל אחראית, באופן אבסורדי, על המצב בעזה”.

 

כץ תקף את התנהלותו של שר הביטחון ליברמן ואמר כי “מערכת הביטחון אחראית על הקשר של ישראל עם עזה וברגע שמאובחן שהרצועה נמצאת לפני קריסה כלכלית, צריך לפעול. בואו נוריד מעצמנו את האחריות, זה יהיה פרס לישראל ולא לחמאס. המצב היום שאנחנו בתוך המציאות שבה מוחזקים החללים והשבויים, ובמקביל חמאס מתארגן וחופר. אנחנו אמורים לעסוק בגיוס המשאבים כדי למנוע משבר הומניטרי. בואו נקבע קו גבול וניקח אחריות. כשאני שומע הצעות להכניס פועלים מעזה לפה אני אומר שזה אסון. אני לא רוצה למממן את מה שקורה שם, אנחנו צריכים ללכת להיפרדות ולשנות כיוון”.

 

עניין מרכזי