הספין של ביבי: מחממים את הגבול לקראת המלצת ההעמדה לדין

אפילו גורמים פוליטיים בכירים בקואליציה מודעים לעובדה שנתניהו מחמם את הגבול ומייצר משברים ביטחוניים מלאכותיים יזומים במטרה להכניס את הציבור לתחושת משבר. צפיפות האירועים היזומים והדיווחים השיקריים על מלחמה שלכאורה בפתח מיועדים למטרה אישית ברורה: להזיז ממרכז הזירה הציבורית את הסיפור האמיתי.

 

המשטרה צפויה על פי הודעתה להעביר בימים הקרובים את תיקי 1000, ו-2000 לפרקליטות. מדובר בתיק המתנות של משפחת נתניהו מאיילי הון מיליארדרים שונים ותיק מזימת ההון-שלטון-עיתון. נתניהו עשה הכל כדי להילחם במשטרה אך הציבור לא קנה את הספינים. כל הסקרים מצביעים על כך שרוב מוחץ של הציבור אינו מאמין לנתניהו בכל הנוגע לחשדות נגדו ומייחס אמינות גבוהה בהרבה למשטרה.

 

המפכ”ל מכנס ישיבה עם צוות החקירה הבכיר כדי לשמוע סיכום התיקים. נתניהו בלחץ. לכן מטיסים את הקבינט לגבול הצפון, לכן מעוררים לפתע תחושת מלחמה קרובה בעזה, בלבנון ופתאום מתרבות התקיפות בסוריה. בכל המקרים מדובר בהפצצות נדלניות חסרות ערך של ממש. מטרתן היחידה היא לטעת בציבור תחושת עשייה ביטחונית בעת חירום בלתי קיימת.

 

במקרה כזה, נתניהו מקווה שהציבור יגיד לעצמו מה הן מתנות של מאות אלפים לעומת סכנת המלחמה שביבי מטפל בה. אבל זהו ספין. יש עבירות פליליות לכאורה ואין מצב חירום. המאויימים אינם אזרחי ישראל אלא ביבי אישית. הוא ומשפחתו. מי שמאויים עוד הוא דמותה של המדינה ועתידה.

 

עניין מרכזי