הציבור בעד המפכ״ל ואינו מאמין לנתניהו

עתה מתברר כי גורמים בחוץ לארץ הפעילו אכן גורמי חקירה במטרה לרגל אחר גורם ישראלי שנחשב עוין למשפחת נתניהו. האיש אפילו העז לתבוע מי מבני משפחתו בשל התעללות לטענתו.

 

עוד הופעל לדברי גורמי משטרה עיתונאי מאתר אינטרנט שולי ובלתי מוערך, שפעל למען המשפחה ונהנה מהדלפות מכפישות כנגד מי שנחשבים יריבי המשפחה.

 

אופן ההפעלה של הגורמים מעורר קשיים בניסיון לייחס להם עבירות פליליות ולכן בשלב זה לא מתקיימת חקירה פלילית.

 

הנושא הובא לידיעת היועץ המדפטי לממשלה. המפכ״ל אלשיך אומר למקורבים כי הוא דבר בעמדתו ואינו חוזר בו מאמירותיו. סקרים שנערכו בסוף השבוע מצביעים על תמיכה גורפת בציבור במשטרה ובמפכ״ל ואי אמון מוחלט בנתניהו.

 

קודם דיווחנו: בנימין נתניהו פתח מבערים בניסיון נואל להשחיר וללכלך ככל האפשר את המפכ”ל ואת בכירי המשטרה האחרים. ההנחה של מומחי התקשורת הסובבים אותו היא שמעריציו ילכו אחריו באש ובמים רק אם יגביר את תוקפנותו חסרת המעצורים. גם דרעי חשב כך וגמר בכלא. יש לקוות שגם במקרה של ביבי בסופו של דבר ינצח ההיגיון ומערכת החוק תשרוד את הימים האפלים האלה שלא היה כדוגמתם מאז הקמת המדינה.

 

למשטרה אין שום ספק: יש להעמיד את בנימין נתניהו לדין פלילי בתיק 1000 הנוגע לפרשיות מגוונות של קבלת מתנות מבעלי הון. גם התמורה מצויה בראיות החד משמעיות לכאורה. לכן, נראה שבכל מקרה אחר החשוד היה מומלץ להעמדה לדין באשמת שוחד ולא רק בסעיפים פחותים של מרמה והפרת אמונים.

 

אבל נתניהו נלחם בכלים הכי מלוכלכים העומדים לרשותו: השמצות, הטחת עלבונות, פגיעה קשה במפכ”ל ובחוקרים ובמערכת אכיפת החוק כולה. המפכ”ל אלשיך רמז כי הופעלו חוקרים פרטיים במטרה לאסוף מידע אישי נגד החוקרים בפרשיות השוחד, זאת במטרה להלך עליהם איימים.

 

ונתניהו שיחרר הודעה תוקפנית ומשחירה בנוסח: לא יהיה כלום, אין כלום, מי שיקבע אם תהיה העמדה לדין הוא היועץ המשפטי לממשלה בהתייעצות עם פרקליט המדינה ולא המשטרה. נתניהו הוסיף כי הוא מזועזע מן הרמיזה ההזויה והשקופה של אלשיך כאילו הוא שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו. ונתניהו חותם ב”צל כבד הוטל הערב על חקירת המשטרה ועל המלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו”.

 

נתניהו גם דורש לחקור את המפכ”ל במהירות ולפזר את צוות החקירה נגדו.

 

עניין מרכזי