תחקיר “עובדה” אילץ את פרי להתפטר מהכנסת

יעקב פרי, חבר כנסת ובעבר שר בממשלה הקודמת וראש שירות הביטחון הכללי נאלץ להתפטר מהכנסת ולסיים בקול ענות חלושה את הקריירה הפוליטית שלו.

 

ההודעה של פרי מגיעה בעקבות כתבת התחקיר ששודרה בתוכנית “עובדה” על התנהלותו של פרי בעברו הביטחוני. בתחקיר נטען כי בשנות ה-90 בעת ששימש ראש השב״כ נכשל בבדיקת פוליגרף לאחר שלכאורה הדליף לאריה דרעי פרטים מהותיים בעת שהיה נתון לחקירת משטרה שבסופה נשלח לכלא.

 

פרי הכחיש את הדיווח ולפיד, ראש מפלגתו נתן לו גיבוי פומבי. היום הכל השתנה.

 

יאיר לפיד לא יכול היה להרשות לעצמו להותיר את פרי ברשימתו ולבכיר לא היתה ברירה אחרת זולת התפטרות מיידית.

 

יעקב פרי אומר בהודעתו:

^מעולם לא הסתרתי את העובדה כי בעיות לב מנעו ממני להשלים שירות צבאי מלא. בחודשים האחרונים מנסים גורמים שונים לקעקע את אמינותי ופועלי רב השנים למען מדינת ישראל.

 

“כל חיי נלחמתי, פעלתי ואף נפצעתי במסגרת תפקידי  בשירות הבטחון הכללי. לאור העובדה כי הפרסומים המגמתיים מטילים צל כבד על פועלי רב השנים למען ביצור בטחונה של מדינת ישראל וכמו כן על הערכים אותם מייצגת מפלגת יש עתיד, החלטתי לקחת פסק זמן מפעילותי הציבורית ולהגיש את התפטרותי מהכנסת”.

 

תגובת לפיד ויש עתיד:

אנו מכבדים את החלטתו של פרי להתפטר מהכנסת. פרי שירת יותר מ 30 שנים בשב”כ במהלכן אף נפצע קשה וחזר לשרות. תרומתו של פרי למאבק בטרור ולביצור בטחונה של מדינת ישראל עוד יעמדו לזכותו שנים רבות.

 

יו”ר יש עתיד יאיר לפיד: “תרומתו של חבר הכנסת פרי למען בטחונה ישראל היא מהחשובות שידעה מדינת ישראל.  אני מעריך את החלטתו של יעקב פרי המשקפת את ערכי יש עתיד והנורמות הציבוריות שחרטה על דגלה.”

 

עניין מרכזי