עכשיו התברר גם לנתניהו: ולדימיר פוטין הוא שליט העולם

מאת רמי יצהר, ״עניין מרכזי״.

‫מה שמתברר עתה בכל התוקף המתבקש הוא שמנהיגו הבלתי רשמי, אך גם הבלתי מעורער של כדור הארץ הוא ולדימיר פוטין.

 

לא. לא המשוגע עם הפאה מהבית הלבן. פוטין המליך אותו בעורמה במהלך של שנה תמימה, כפי שפורסם לראשונה ובלעדית שוב ושוב כאן ב״עניין מרכזי״ עוד לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית.‬

 

טראמפ עוסק בשטויות ובזוטות כאילו היה עדיין משתתף תאב תהילה בתוכנית ריאליטי מטופשת, בעוד ששליט מוסקבה הוא עתה השליט הנאור הגדול שהכל סרים למרותו מרצון או מכורח.

 

ולגימיר פוטין הוא שליט נאור אך אכזר. הוא מגלה נדיבות אינטרסנטית לאוייבים לשעבר כדוגמת ישראל, מצרים, וכמה אירופיות זניחות אך במקביל אוחז בכולן בבייצים ובעת הצורך מבהיר, מזהיר ומחליט.

 

פוטין דיכא באכזריות אין קץ את הצ׳צ׳נים ואחר כך עשה זאת למורדים הסורים. המהלך הרוסי הותיר את סוריה הרוסה ומפורקת, את אסד כשליט בובה ואת רוסיה כשליטה מוחלטת של המזרח התיכון, כזו שמנהלת את העניינים לא בעליונות שחצנית אלא בשיטות הקג״ב שפוטין התמחה בהן בטרם השתלט על העולם.

 

עם מערך טילים המתוחכם בעולם, ובאבידות מינוריות השתלט מלך רוסיה על המרחב שבין טהרן דרך בגדד ועד לביירות. פוטין קצר את השלל שנותר מיותם בשטח אחרי התבוסות המבישות של האמריקנים בכל זירה שבה נלחמו לאחר מלחמת העולם השניה מאז וייטנאם ועד עירק.

 

פוטין הוא גאון ראוי להערצה שגדולתו מוצנעת מטעמי עינא בישא. אין מקום בעולם שרוסיה אינה בוחשת בו כולל בישראל.

 

בשבת התברר גם לבנימין נתניהו כי בעל הבית אינו האידיוט מוושינגטון אלא הפריץ המוסקבאי. בנימין נתניהו צלצל לפוטין כדי לבקש את התערבותו. פוטין סידר את העניין. הורה לאסד לא להגיב ולטהרן להשתתק. וככה נהיה שקט. בינתיים.

 

מבחינת ישראל מדובר בהתפתחות הרת גורל. פוטין רוצה לקבוע מי יהיה השליט הבא של ישראל. הוא חלם על איבט אבל הבין שאין לו סיכוי בגלל השחיתויות ולכן הוא זומם כנראה על אדלשטיין או אלקין ובניגוד לאדלסון המשיחי הקיצוני פוטין לא יילך על בנט כיורשו של נתניהו.

 

בישראל אין מבינים אל נכון את מעמדו האמיתי של ולדימיר פוטין בעולם ועוד פחות כמה הוא מעורב בכל פרט במתרחש בזירה המקומית.

 

בשלב הזה מעדיף פוטין את נתניהו כשליט ישראלי בלתי מזיק לתוכניותיו האזוריות והגלובליות ולכן יעשה הכל כדי לסייע לו להיחלץ מהקושי הפנימי ומצרותיו עם המשטרה. פוטין חילץ את ליברמן וכנראה יצליח לסייע גם לביבי.

 

ומה איתנו הישראלים? הנשיא הרוסי מרבה לומר שהוא דואג למיליון הרוסים לשעבר שהם עכשיו אזרחי ישראל. אבל האמת היא שאנחנו פיונים חסרי משמעות על לוח השחמט הגדול שפוטין מצריח על ריבועיו בכל עת וללא הפרעה.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי