השקרים של נתניהו מסבכים את ישראל

תגובות חריפות באופוזיציה לאחר שנתניהו נחשף כשקרן פתטי בידי הממשל האמריקני. לכל ברור, כולל לאנשיו, שנתניהו מאבד מיכולתו להנהיג את המדינה בשל הסתבכויותיו האישיות.

 

יו”ר המחנה הציוני, אבי גבאי: “ערב עצוב לישראל. ערב שבו הבית הלבן אומר בהודעה רשמית שראש הממשלה שלנו לא אומר אמת זה ערב עצוב. זו לא רק שחיתות. נתניהו מחליש את ישראל מול בעלת בריתנו הגדולה.

 

״היום הנחנו על שולחן הכנסת הצעת אי אמון בממשלה. היו מי שתקפו אותנו על כך. אבל זו האמת, גם אם היא קשה לחלק מהאנשים. יש אי אמון מוחלט בראש הממשלה ובמה שהוא אומר. אחרי 9 שנים של נתניהו ישראל צריכה מנהיגות ישרה שאומרת אמת. אחרי 9 שנים של נתניהו ישראל רוצה שינוי ותקווה חדשה”.

 

יו”ר האופוזיציה, ח”כ יצחק הרצוג: “משחק הסיפוח הוא משחק באש על חשבון האינטרס הישראלי המובהק. הסלטה המרהיבה שעשה נתניהו בשעתיים האחרונות בנושא זה מוכיחה שמה שהיה הוא שיהיה! לא יכול להיות סיפוח כי אסור שיהיה סיפוח כי בת הברית הכי טובה שלנו מתנגדת בתוקף לסיפוח. חכו לפרק הבא”.

ח”כ ציפי לבני: “במהלך יום אחד קיבלנו ״ביבי נטו״: מפחד לומר לציבור בישראל שסיפוח הוא אסון, מתחבא מתחת הסינר של ארה”ב – שמבהירה ששיקר. וכל זה כי הוא שבוי של סמוטריץ והבייס. במקום להסתבך עם ארה”ב בשקרים ראש מממשל אחראי צריך לגייסה לטפל באיראן בסוריה. אי אמון מהמוצדקים הגשנו היום”.

ח”כ עמיר פרץ: “נתניהו כנראה מאבד את יכולת התפקוד המינימלית אם הוא מצליח להיכנס לעימות גם עם הנשיא טראמפ סביב הרעיון חסר-האחריות וההיגיון לספח את השטחים”.

ח”כ איציק שמולי: “דווקא לנוכח הידידות הקרובה ביניהם החלטתו של נתניהו לסבך את הנשיא טראמפ בשקר הסיפוח שלו כדי לרצות לרגע כמה קולות משיחיים – הזויה ומקוממת”.

יו”ר מרצ, זהבה גלאון: “האמת שזה מדהים. ראש הממשלה נתפס משקר לציבור בנוגע למו”מ ואף אחד אפילו לא מתרגש מזה יותר.

 

״האיש הוא ראש ממשלה מ-2009 ואין אדם אחד שיודע מה עמדתו בנוגע לנושא הקריטי והנפיץ ביותר שעומד מול המדינה הזו. התרגלנו לדרוש אפס סטנדרטים”.

 

עניין מרכזי