טראמפ: נתניהו משקר – לא דיברנו על סיפוח ההתנחלויות

הנשיא טראמפ מתחיל להבין עם מי יש לו עסק. הוא טירון בנושא ההתנהלות עם נתניהו ועוד לא יודע מה שכל מנהיג עולמי בכיר אחר כבר למד בדרך הקשה: ראש ממשלת ישראל הוא בעל תכונה מגונה של הצגת ״אמת גמישה״, במילים אחרות – הוא משקר במצח נחושה לצרכים פוליטיים ואישיים. מבלף בלי להניד עפעף גם כשברור לו או לפחות אמור להיות נהיר לו, שהאמת תתברר מיד לאחר שסיים לדבר.

 

גם הפעם זה קרה. הנשיא טראמפ ובכיריו נדהמו לשמוע שנתניהו טען היום כי הוא מנהל משא ומתן עם הנשיא על רצונו לספח את ההתנחלויות בגדה לתחום ישראל.

 

בניגוד לשנה הראשונה שלו בבית הלבן, הפעם טראמפ לא עבר לסדר היום והבית הלבן מיהר לשחרר הודעה שבה נאמר מפורשות שנתניהו משקר לחברי הקואליציה שלו וכי מעולם לא החליף מילה בנושא עם טראמפ.  “הדיווחים לפיהם דנו עם ישראל בתוכניות הם שקריים”, אומר טראמפ.

 

בהודעת הבית הלבן נאמר: “ארה”ב וישראל מעולם לא דנו בהצעה כזאת, והנשיא מתמקד ביוזמת השלום שלו”.

 

קודם לכן הפיץ נתניהו כי “ראש הממשלה משוחח זה זמן רב עם הממשל האמריקאי על האינטרסים הלאומיים של ישראל במסגרת כל הסדר שלום עתידי״.

 

עוד טען נתניהו כי ״ישראל עדכנה את ארה”ב בנושא ההצעות השונות המועלות בכנסת, וארה”ב הביעה את עמדתה הברורה שהיא מבקשת לקדם את תכנית השלום של הנשיא דונלד טראמפ. עמדתו של רה”מ נתניהו היא שאם הפלסטינים יתמידו בסירובם למו”מ לשלום – ישראל תציג אלטרנטיבות משלה”.

 

בישיבת סיעת הליכוד בכנסת אמר נתניהו שהחוק צריך לעבור כיוזמה ממשלתית ולא פרטית, כיוון שמדובר במהלך היסטורי ודרוש תיאום ככל האפשר מול האמריקאים, שהקשר איתם הוא נכס אסטרטגי למדינת ישראל וגם להתיישבות”.

 

עניין מרכזי