פרסמנו לפני כולם: נתניהו יואשם בקבלת שוחד במיליון שקלים

רמי יצהר מדווח כבר עתה: היקף השוחד שנתניהו קיבל לכאורה: מיליון שקלים. משטרת ישראל ממליצה לפרקליטות להעמיד את ראש הממשלה ושר החוץ, בנימין נתניהו, לדין פלילי באשמות חמורות של שוחד וסעיפים נוספים שאם יורשע בהן תהיה זו קץ הקריירה הפוליטית שלו. את השוחד קיבל נתניהו לכאורה משני אנשים ששמם הפרטי ארנון: מילצ׳ן ומוזס.

 

בתמורה קידם נתניהו חוק להקלות מס לתושב חוזר וסידור למילצ׳ן הארכת ויזת שהיה בארצות הברית. חוק מילצ׳ן אילו עבר היה מעניק לו הטבות מס של מיליונים. מדובר בסעיפי שחיתות חמורים ביותר.

 

עד תביעה חשוב בתיק הוא חבר הכנסת יאיר לפיד שהיה שר בממשלה הקודמת.

 

הואיל וחקירת נתניהו לוותה כל העת על ידי פרקליטים מלווים בפיקוח המפכ״ל, היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, אין להעלות על הדעת שהמלצת המשטרה לא תאושר.

 

לוח הזמנים העתידי: התיק ייבחן ובעוד שבועות אחדים תתקבל ההחלטה הרשמית שתלווה בהכנת טיוטת כתב האישום. לנתניהו ייעשה שימוע בעוד חודשים אחדים וההעמדה לדין צפויה להיות אחרי פגרת הקיץ של בתי המשפט.

נתניהו ינהל מלחמת חורמה בניסיון לדחות ככל האפשר את מועד העמדתו לדין. הוא אף הצהיר שאין בכוונתו להתפטר או לצאת לנבצרות. ההכרעה עשויה להיות בסופו של דבר על ידי בג״צ.

 

השאלה האמיתית היא האם יהיו מי שיתייצבו וידרשו מנתניהו לצאת לחופשת נבצרות. מדובר כמובן באנשי הקואליציה. המלצות המשטרה יככבו בכל כלי התקשורת בעולם והתנהלותו של ראש הממשלה תספר לעולם האם ישראל היא רפובליקת בננות או מדינת חוק מסודרת.

 

נתניהו נועד היום עם פרקליטיו ומכין את תגובתו. מעריציו צפויים להשתתף בקמפיין נוסח אריה דרעי בזמנו. האם יצליח להיחלץ? נדע עוד השנה.

 

אגב, עכשיו זו רק המנה הראשונה. נגד נתניהו מתנהלות חקירות נוספות שבחלקן טרם נחקר כחשוד.

 

רמי יצהר , עניין מרכזי