חברים של נתניהו נעצרו בפרשת בזק

בין העצורים בפרשת השחיתות הנוראה בבזק, גם שניים מהמקורבים ביותר לראש הממשלה נתניהו ששירתו בלשכתו.יצויין כי נתניהו התעקש לשמש שר תקשורת ונאלץ לוותר על התפקיד רק בהתערבות בית המשפט.

 

מדובר באחת הפרשיות המושחתות בתולדות המדינה. בכירי בזק, בהם החברים הקרובים של בנימין נתניהו, נעצרו הבוקר בהמשך פרשת השחיתות החמורה הנחקרת בתיק 4000. החשדות בתיק זה הן בעלות השלכות כלכליות רבות משמעות.

 

בסוף השבוע הועברה החקירה רישמית מהרשות לניירות ערך למשטרה וזו פתחה מייד בהליכים מעשיים. הפעילות האקטיבית מגיעה לאחר שהעברת החומרים למשטרה דלפה לתקשורת ופורסמה בהרחבה.

 

החשד הוא שבכירי בזק עמלו במשך שנים בפקודת מנהליהם לטובת נתניהו ובתמורה קיבלה החברה הטבות ענק בהיקף של מיליארדים. בראש החשודים בפרשה ניצבים הבעלים של בזק וחברות אחיות אחרות, המיליארדר שאול אלוביץ״ ומנכ״ל משרד התקשורת שלמה פילבר.

 

בהודעת המשטרה נאמר:

נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת פרשת בזק, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי רשות ניירות ערך והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במסגרתה נעצרו מספר חשודים בהן נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק.

 

תגובת נתניהו הגיעה מייד עם המעצרים של מקורביו:

“מדובר בעוד טענה שקרית. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ’ ובזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר”.

 

עניין מרכזי