בקרוב ניתן יהיה לייבא בקלות מוצרים בשווי 1,000 דולר

בקרוב תיכנס לתוקף באישור הכנסת רפורמה חשובה, שתאפשר לכל אחד לייבא בקלות לצרכים אישיים ומשפחתיים מוצרים ששוויים עד 1,000 דולר. יתאפשר להביא בבת אחת עד 30 מוצרים זהים וגם לייבא עד 5 מוצרים שונים במשלוח אחד.

 

בנוסף, יפורסם לוח שיאפשר לכל אחד לדעת האם המוצרים שהוא מביא מחוייבים במס ובכמה וכן האם קיימות מגבלות העלולות לגרום קשיים בשיחרור הטובין.

 

יוזמת החוק היא ח”כ רחל עזריה מכולנו. לדבריה: “אנשים קונים באינטרנט ולא יודעים כמה ישלמו בסוף. מוצר שנעצר במכס גורר תוספת תשלום על האכסון ועל השגת האישורים כדי להוציא את החבילה מהמכס. עד היום לא היו כללים ברורים שהגדירו איזה מוצר דורש אישור, וזו מציאות בלתי נסבלת. לא ייתכן שהציבור לא ידע אם מותר לקנות מוצר כלשהו או שהוא דורש אישור.

 

״הרפורמה תשנה את המציאות הזאת. בראשונה נגדיר מוצרים שיש להם אישור אוטומטי להיכנס לישראל לשימוש אישי ומשפחתי. המידע יהיה זמין לציבור, וכל אחד יוכל לחשב את המחיר הסופי למוצר ואיזה אישור הוא דורש”.
ובינתיים, דורשים יבואני מוצרי אופנה לבטל את האפשרות לייבא מוצרים בשווי על 75 דולרים ללא תשלום מס ערך מוסף. לטענתם האפשרות פוגעת בהם ומעניקה יתרון למשווקים זרים.

 

עניין מרכזי