איך אדריכלית פנים יוצרת חלל מושלם?

אדריכלות מוגדרת כאמנות התכנון של חלל ספציפי על-מנת להפוך אותו למושלם בהתאם לצרכים ולרצונות של המשתמשים בו – בין אם הוא משמש למגורים (מדירה קטנה ועד וילה מפוארת), בין אם כמשרד (בכל תחום פעילות) ובין אם לעסק מסוים (מסעדה, חנות וכו’). תכנון אופטימלי נשען על ידע רחב היקף ולוקח בחשבון אינספור אלמנטים: חומרים, צבעים, אנרגיות, חיבור לסביבה, אקולוגיה ועוד ועוד. בהתאם מומלץ להפקיד את מלאכת התכנון בידיים מנוסות במיוחד של אדריכלית פנים מובילה.

 

אישיות

 

המפתח הראשון ליצירת החלל המושלם בהתאם לייעוד שלו הוא אישיות. כל חלל – מטבח בדירת יוקרה, סלון של דירה קטנה, חדר קבלה במשרד עורכי דין, מרחב עבודה בחברת היי-טק, מסעדה ועוד – זקוק לאישיות מובהקת על-מנת להיות ייחודי, שכן בימינו אי אפשר להסתפק בפונקציונליות גבוהה, ואפילו לא בשילוב בינה לבין אסתטיקה נעימה לעין, אלא נדרשת גם ייחודיות שתיצור את החיבור הנכון עם כל מי שמגיע לאותו חלל. האישיות של החלל צריכה להיות בהלימה מושלמת לאישיות של המשתמשים בו, בין אם בני אדם ובין אם עסק, ועל כן אדריכלית מומלצת היא זו שניחנה בקשב רב שמאפשר לה לזהות את האלמנטים הבולטים באישיות של הלקוח ועל סמך אלה להקנות גם לחלל אופי משובח. את האישיות יכולה אדריכלית פנים ליצור בעזרת בחירת חומרים, בעזרת בחירה של צבעים, ולפעמים די בפריט יוצא דופן אחד כדי ליצור אופי רצוי (למשל שידה בולטת עם עיצוב שתופס את העין ושובה את הלב).

 

זרימה

 

עוד מרכיב הכרחי בכל חלל מושלם הוא זרימה נכונה של האנרגיות ואפשור תנועה נוחה. בפרט כך הדבר בחללים שמטבעם מתאפיינים בתנועה רבה, כמו למשל משרד או מטבח, ועל כן אדריכלית פנים נדרשת לתכנון מדויק וקפדני. כמו כן יש לזכור את הכלל הפשוט והכל כך נכון, Less is More, או אם תרצו תפסת מרובה לא תפסת, ולהשאיר את מה שלא הכרחי מחוץ לתוכניות ומחוץ לחלל על-מנת שלא יחסום את הזרימה האידיאלית.

 

אור

 

אור הוא תמיד מקור לשמחה ומשדרג כל חלל. בפרט כך אור טבעי – ובהתאם אחד האתגרים של אדריכלית פנים הוא לתכנן את המרחבים השונים כך שייכנס אליהם מקסימום אור טבעי בהתאם לתנועת השמש ולשעות שבהן נעשה שימוש כזה או אחר בכל מרחב. את אור השמש משלימים גופי התאורה, וכדאי לנצל את כל המנעד הרחב של האפשרויות הקיימות כיום, כולל גופי תאורה שקועים וסמויים שמוסיפים אור בלי להשתלט על החלל.

 

תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט – רק עם אדריכלית פנים

 

המרכיב האחרון ביצירת החלל המושלם הוא תשומת לב מרבית לכל פינה, נישה ונקודה בו – לפעמים ישנו בית ש-90% ממנו הוא יצירת אמנות אבל ה-10% הנותרים מקלקלים את הרושם. אדריכלית מנוסה תבטיח שאצלכם כל השטח יהיה מתוכנן ומעוצב להפליא.