וטו רוסי מונע הפצצות ישראליות בתחומי סוריה

גורם במה שמוגדר “מדינה במזרח התיכון” הדליף לרשת הטלוויזיה האמריקנית המועדפת על נתניהו “פוקס ניוז” כי הושלמה הקמתם של האנגרים מבוטנים בבסיס צבאי ליד דמשק, לשם נשלח ציוד צבאי המגיע מאיראן.

 

בדיווח נטען שני כי ההאנגרים ממוקמים כ-13 קילומטרים מדמשק והם יכולים להכיל טילים העלולים לפגוע בישראל. הטענה של גורם המודיעין המדליף היא שהמקום מתופעל בידי כוח איראני המשתייך למשמרות המהפיכה. המקום הוא בסיס צבאי של הצבא הסורי והוא שופץ.

 

על פי הדיווחים, ישראל כבר הפציצה את האתר אבל עתה היא מנועה מלעשות זאת שוב בעקבות הוראה חד משמעית של פוטין לנתניהו. כפי שפורסם בלעדי ב”עניין מרכזי” מפי גורמים רוסיים, פוטין נזף חמורות בנתניהו לאחר ההפצצה המאסיבית של מערך ההגנה האווירית של צבא אסד לאחר הפלת המל”ט הסורי. הנזיפה כללה הטלת וטו מוחלט על הפצצות עתידיות בתחומי סוריה.

 

רוסיה ממשיכה בתיאום הצבאי עם ישראל כל עוד ישראל נשמעת להנחיות החדשות. במקביל לחצה רוסיה גם על איראן ולפי שעה נרשמת התמתנות ניכרת בפעילותה.

 

הפרסום שלפוקס ניוז מיוחס ל”התבכיינות ישראלית” על הצרת צעדיה והפעלת לחץ עקיף על טראמפ להפעיל את השפעתו על פוטין כדי שזה ישיב את המצב הקודם לפיו לישראל היה חופש פעולה נרחב בהרבה.

 

רוסיה טוענת כי זכותה הלגיטימית של סוריה להזמין מדינות ידידות לצייד את צבא אסד ואף לשלוח סיוע ממשי בכוח אדם. “זו זכות חוקית” שכל מדינה משתמשת בה מאז ומתמיד ואיש לא מלין על כך מלבד נתניהו המבקש להיראות לוחמני לצרכים פוליטיים פנימיים.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי