גורמי מודיעין: ביצוע חובבני שיבש את ההתנקשות בחמדאללה

ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, וראש המודיעין הכללי של הרשות הפלסטינית, מאג'ד פרג', ניצלו ביום שלישי בבוקר מנסיון התנקשות בחייהם בעת שהגיעו בשיירת מכוניות לבקר ברצועת עזה. השניים לא נפגעו מהפיצוץ שכיוון לעבר המכוניות. עם זאת, נפצעו 7 מאבטחים ומלווים. הם ניצלו בגלל ביצוע רשלני של הפעולה, שללא ספק יכולה היתה להסתיים בתוצאות חמורות בהרבה.

 

ראש הממשלה חמדאללה נשא נאום קצר לאחר האירוע שבו הדגיש כי נסיון ההתנקשות לא יחבל במאמצי ההתקרבות בין שליטי הגדה לחמאס השולט ברצועה. גורמים ישראליים סייעו לבכירים הפלסטיניים לצאת מהרצועה בשלום וגורמי ביטחון הציעו סיוע רפואי לפצועים.

 

הרשות הפלסטינית האשימה את החמאס באחריות לפעולה שכן מחובת המארחים היה להבטיח את שלום האורחים. החמאס הגיב כי הפעולה היתה פשע וכי נעצרו חשודים בקשר למעשה. דובר בעזה אמר כי "זה חהיה ניסיון לפגוע בביטחון ברצועת עזה ולפגוע במאמצים להשגת אחדות ופיוס. עם זאת, אנו דוחים את ההאשמות מכיוונה של הנשיאות הפלסטינית נגדנו"

 

המטען הוטמן בציר המפורסם ברחוב צלאח א-דין ליד בית חנון. לאחר הפיצוץ הגיעו לזירה אנשי ביטחון רבים של החמאס ובמקום נמצא מטען נוסף שלא התפוצץ. גורמי מודיעין אומרים כי הביצוע היה לקוי הואיל והמטען שהתפוצץ הופעל מאוחר מדי לאחר שמכוניתם של הבכירים חלפה. הפיצוץ אירע רק בקרבת המכונית האחרונה בשיירה ומצב הפצועים קל.

 

עניין מרכזי