בית״ר ירושלים נגד מרב מיכאלי ודברי הבלע שלה

בית״ר ירושלים פרסמה תגובה רשמית על פרשת אתנוני וראן והסרטון המפורסם. ההודעה מגיעה אחרי שהתברר כי הצעירה השתתפה בצילום הווידיאו ובמעשה עצמו מרצונה הטוב והחופשי.

 

בעיקר עוררה את חמת רבים מהגברים בישראל תגובתה התוקפנית, האלימה מבחינה מילולית והשיקרית של חברת הכנסת מרב מיכאלי ממפלגת העבודה. מיכאלי נחשפה שוב במלוא כיעור התנהלותה הבזויה כלפי גברים.

 

בהודעה נאמר:

כפי שמדיניות המועדון חייבה- המתנה עד השלמת חקירה משטרתיות ופרסום תוצאותיה במה שקרוי בשבוע האחרון- פרשת הסירטון לפני מתן תגובה.

 

ראשית, אין אף אדם במועדון אשר תמך או תומך בהסרטה ופרסום ו/או הפצה של מעשה אינטימי כפי שיוחס לאנתוני וארן – למרות שכל אדם רשאי לעשות ככל העולה על רוחו במסגרת החוק, בדלת אמותיו. וכי אין כלל ספק שלא מדובר בעבירה פלילית בעצם המעשה פרט להפצת הסירטון המדובר.

 

בשיחה ישירה אשר קיים אלי אוחנה עם אנתוני וארן, הובהר לשחקן כי הדבר לא מקובל ואינו עולה בקנה אחד עם ערכי ורוח המועדון. אנתוני וארן בחור צעיר קיבל ללא סייג את הדברים והודה כי מדובר במקרה חד פעמי מצידו וגם הוא חש בושה לנוכח המעשה ובוודאי בנוגע להפצתו, דבר שאין לו חלק בכך ולו המזערי ביותר.

 

להבדיל ממקומות אחרים, בית״ר ירושלים הוא לא רק מועדון כדורגל אלא בית חם, אשר מאמץ ומחנך את שחקניו לפי קודים התנהגותיים ברורים מאוד והעיקריים שבהם- ערך הכבוד החברות, לא בכדי עמדו ראשי המועדון כל השבוע כחומה בצורה בין אין ספור הכפשות וניסיונות פגיעה באנתוני.

 

לנו, לאור הבירור שנעשה במועדון, לא היה ספק כי לאחר שיובהרו הדברים מצד משטרת ישראל יישארו הדברים מאחור וכל העליהום וההכפשות אשר הופנו כלפי אלי טביב ואלי אוחנה יתבררו כדברי הבל ובלע.

 

לצערנו על העגלה קפצו אינטרסנטים וגרוע מכך, אופורטוניסטים לרגע, בכדי לנגח, לעלוב ובעיקר לפגוע באנתוני וארן האדם אבל הרבה יותר באנתוני וארן שחקנה של בית״ר ירושלים.

 

ההתעסקות במהלך השבוע שחלף באנתוני וההתייחסות אליו כעבריין מין חלחלה והפכה לטרמינולוגיה של לא מעט מיושבי בית הנבחרים בישראל – הגשת התלונה מצידה של חברת הכנסת מרב מיכאלי באשמת אונס (!!!) ומכתבן של 13 חברות כנסת נוספות בדרישה הנגועה בעזות מצח להשעות את וארן ולהרחיקו מה קבוצה היא עלובה ואף חוטאת למטרה של נבחר ציבור אשר אמור לשמש כדוגמא אזרחית להתנהלות תקינה, אך רק במדינת ישראל האדם הוא פושע עד שיוכח אחרת – אפילו אם הוא לא חשוד.

 

השבוע האחרון מהווה שיעור חשוב וטוב לחברה שלנו ולעולם הכדורגל- אל לנו למהר לקפוץ למסקנות ולחרוץ דינו של אף אדם. למרות שאפשר להרגיש כי דבר לא היה תמים באופן ההתייחסות לנושא זה- בזמן שידוע לכל כי במקרה נכחו לפחות חמישה בני אדם טרחו כולם להזכיר רק את שמו של אנתוני וארן ואת קבוצתו בית״ר ירושלים, למרות שבזמן האירוע כל החבורה שיחקה בקבוצה אחרת – תמוה יותר מכל ומעלה שאלות נוקבות, מדוע הופץ הסירטון בכל דרך אפשרית דווקא כעת? לתזמון בעינינו היה משקל רב, להתעסקות באנתוני וארן ובבית״ר ירושלים הייתה מטרה של גורם חיצוני ולא תמים כלל.

 

זהו זמן טוב לכל המבקרים אשר עטו על עצמם את תפקיד השופטים והתליינים בשבוע זה לחזור בהם ובאותה הנחישות וקלות הראש עשו הכל כדי לפגוע באנתוני וארן ובמועדון הכדורגל בית״ר ירושלים לרבות באלי טביב ובאלי אוחנה – להתנצל ולחדול מלהתנהל כך בעתיד. גם רוב כלי התקשורת – לא בחלו באמצעים כדי להתעמר בראשי המועדון ללא בקרה עיתונאית וללא כל בדיקה וניסיון להגיע לשורש האמת.

 

לדאבוננו התגלו כלי התקשורת כמוצאי שלל רב עם דבר פרסום והפצת הסירטון ולא אכפת להם היה להוציא את דיבת המועדון והעומדים בראשו רעה, הקריאה שלנו היא ״טלו קורה מבין עיניכם.

 

מעניין איך כולם חזרו למחילות מבלי להביע חרטה במקרה הטוב והצטדקות וטהרנות מזויפת ברוב המקרים. אנו לא זקוקים לאישורו של אף חבר כנסת או כלי תקשורת כדי להתנהל כפי שנכון וראוי ובעיקר אנושי- ממש כפי שהתבקש. צדקת דרכינו קבלה אישור בעצם המעשה- קבלת חפותו של אנתוני ללא תהייה עד שיובהר אחרת- או כמו במקרה הנוכחי.

 

עניין מרכזי