מילצ׳ן נתבע ב-50 מיליון דולר בטענה להונאה

בחוגים מסויימים כבר קוראים לזה ״קללת סובבי נתניהו״. זה קורה לכל העשירים שמתפתים להיגרר לחברות מזוייפת וכדאיניקית עם נתניהו ואשתו. הפעם מתגלגלות הצרות לפתחו של ארנון מילצ׳ן ספק הסיגרים והשמפניה לביבי ולשרה נתניהו. הצרות האלה עלולות לפגוע קשות במוניטין שלו ואולי אף בהמשך פעילותו בהוליווד בהפקת סרטים.

 

על פי דיווחים בארצות הברית, שותפיו של המפיק ארנון מילצ׳ן הגישו נגדו תביעה בסך 50 מיליון דולר תחת סעיף של הונאה. לטענתם, מילצ׳ן התרשל חמורות בעבודתו בקידום סרט של וורן ביטי למרות שנטל על עצמו את משימת הקידום של הסרט כשגייס מהמשקיעים את הכסף.

 

הסרט היה אמור להוות הקמבק של כוכב הקולנוע הגדול אבל הוא כשל לחלוטין וגרם למשקיעים נזק גדול. הטענה נגד מילצ׳ן היא שהוא לא מילא את חלקו בהסכם ההפקה כיוון שהתעסק בעיקר בנושא חקירות המשטרה בפרשת המתנות שהעניק במשך שנים למשפחת נתניהו.

 

את התביעה הגישה קבוצת משקיעים בסרט בהם רון בורקס, סטיב בינג וברט רטנר. לטענתם הסיבה לכישלון של הסרט היא קידומו הרשלני. לטענתם ארנון מילצ׳ן העביר את הטיפול בהפצת הסרט לבנו, יריב, שאיננו מתאים ומסוגל לבצע מלאכה זו.

עוד נטען כי מילצ׳ן הגיע פעם אחת לפני השלמת הסרט וישן. ההתרשלות היתה כה גדולה עד שעם תחילת הפצת הסרט הוא דורג כמי שצבר בקושי אחוז אחד בתודעת הציבור.  מילצ׳ן מצידו תובע מהם כספים בגין הוצאות שנגרמו לו.

 

עניין מרכזי