מלחמת הסמארטפונים מתנהלת על גב Huawei

ענקית הסלולר הסינית הוואווי הודיעה כי תישאר בארצות הברית חרף הכישלון המסחרי המהדהד שלה ולמרות שהסמארטפונים של החברה הוצאו ממגוון הפלאפונים המוצעים ללקוחות על ידי חברות הסלולר האמריקניות הגדולות.

 

סילוק המכשירים הסיניים המובילים מהמגוון המוצע לאמריקנים נעשה בלחץ הכביר שמפעיל הנשיא טראמפ במטרה לפגוע ביבוא הסיני לארצות הברית. בנוסף, נטען שהסינים הצפינו במכשירים אמצעי מעקב וריגול היכולים לחשוף כל משתמש ללא ידיעתו בכל עת, אף אם המכשיר סגור.

 

יצויין כי גם בישראל נוחלת החברה הסינים כישלון מהדהד והיבואנית החליטה להפסיק בהדרגה לייבא אותם. חברות אמריקניות מרכזיות כמו גם רשתות המוכרות ציוד מקביל כמו מחשבים, טאבלטים ולפטופים הודיעו אף הן כי הן חדלות להפיץ מתוצרת הוואווי. מנכ”ל החברה הסינית המתמחה בשיווק והפצת מוצרי הוואווי אמר כי החברה קיבלה החלטה אסטרטגית להישאר בשוק האמריקני חרף ההתפתחויות האלה.

 

שאלת המפתח המרחפת ממעל עתה היא האם הייעד הבא של האמריקנים יהיה המותג לנובו המושתת על חברת IBM האמריקנית שנרכשה בידי הסינים. לנובו כשלה בשוק הטלפונים החכמים אך היא משגשגת במחשבים ניידים ומצליחה לא רע בשוק הטאבלטים.

 

עניין מרכזי