איראן: האצבע שלנו על ההדק – הטילים יגיעו לכל מקום בישראל

איראן איימה ביום שישי מפורשות על ישראל בנוסח שעד כה איפיין את השליט הצפון קוריאני קים. בהודעה שפורסמה בטהרן נטען כי הטילים של איראן מוכנים לפעולה וביכולתם לפגוע בכל מרטרה בישראל. ועוד נאמר: ״לישראלים לא יהיה לאן לברוח זולת לים״.

 

סגן מפקד משמרות המהפכה באיראן, חוסיין סלאמי, אמר ביום שישי כי “האצבע על ההדק והטילים מוכנים לשיגור. בכל רגע נתון שהאויב יבצע משהו נגדנו, אנחנו נשגר אותם”.

 

הוא הוסיף: “למדנו את הנוסחה איך להתגבר על האויב ואנחנו יכולים לפגוע באינטרסים האסטרטגיים שלו בכל מקום”.

 

מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, אומר בתשובה חשאלות כתבים: “אנחנו לא מתנבאים, בינתיים הכל כשורה, אם יהיה צורך נעדכן בהתאם”.

 

וכאן, המנשלה קיימה ישיבה חגיגית מיוחדת בתל אביב לציון 70 שנות עצמאות. בישיבה אמר נתניהו כי ישראל מודעת לאיומים הרציניים מצד איראן.

 

נתניהו: ״אנחנו עומדים איתן מול מי שמבקש להשמידנו. אנחנו שומעים את האיומים מאיראן, לוחמי צה”ל וזרועות הביטחון ערוכים לכל התפתחות. לא נירתע מהמחיר – ונגבה את המחיר ממי שיפגע בנו״.

 

הישיבה לוותה בטקס חתימה על מגילת עצמאות דיגיטלית מצד השרים:

 

“אנחנו מקיימים היום את ישיבת הממשלה המיוחדת הזאת במסגרת חגיגות ה-70 הנפלאות למדינת ישראל”, פתח ראש הממשלה את דבריו. “כולנו השתתפנו באירועים המרגשים לציון 70 שנות עצמאותנו. מה שבלט מאוד באירועים הללו זאת השמחה העממית, אזרחי ישראל גאים במדינה שלנו.

 

הם אוהבים אותה, הם יודעים להעריך היטב את הישגיה בכל תחום. השמחה והגאווה אינן באות ניצב מגבוה, הן בוקעות מן הלב. לפני כמה חודשים קיבלנו החלטה לשפץ ולשדרג את הבית הזה. מן הראוי שבית העצמאות המחודש יהיה אתר מורשת מרכזי של מדינתנו וכך יהיה”.

 

עניין מרכזי