ארדואן למד מנתניהו איך להסית נגד אויב מדומה כדי לנצח בבחירות

שליט טורקיה ארדואן משתמש בטריק הרשום על שמו של נתניהו על מנת להבטיח לעצמו את הניצחון בבחירות הקרובות שיתקיימו בארצו בחודש הבא. במקום המנטרות מפחידת ההמונים שבאמצעותן ניצח ביבי בשתי מערכות בחירות: ״פרס יחלק את ירושלים״ ו״הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים״, נבחרה על ידי הספינולוגים של ארדואן הסיסמא: ״ישראל גונבת למוסלמים את ירושלים״.

 

תחת הסיסמא זו תתקיים היום הפגנת המונים באיסטנבול שבה הנואם המרכזי הוא כמובן השליט שיישא דרשה מתלהמת בגנותם של היהודים והישראלים. מערכת הבחירות המגיעה לשיאה היא שהניעה לדברי מקורות טורקיים את המהלך של החזרת השגרירים מוושינגטון ומתל אביב ועד להליכה לקלפיות בחודש הבא, המצב עלול עוד להחמיר.

 

בישראל קיים בהחלט חשש ואי ודאות בנוגע לתחום הכלכלי. לשתי המדינות אינטרסים רבי משמעות שלא נפגעו גם בשיא משבר המרמרה. עתה, לקראת הבחירות בטורקיה אי הוודאות גוברת ובהחלט מדאיגה את הלובי הכלכלי. התקוה היא שארדואן לא יגרר לנתק שיפגע. שתי המדינות. בכל מקרה נתניהו מפעיל גורמים בינלאומיים מאחורי הקלעים במטרה לצנן את ההתלהמות הטורקית שעלולה להידרדר למשבר רציני ועמוק במזרח התיכון.

 

נתניהו מצידו תרם לא מעט למשבר המתעצם בהשמצותיו נגד ארדואן. מדובר ב לכלוכים הסתה לצרכים פוליטיים פנימיים ללא בסיס עכשווי ראוי. מסתבר שגם לביבי ארדואן מתאים כאויב לצורך להג. הוא משתמש בטריק משמיצני גורף תמיכה באמצעות ליבוי שנאה מיותרת. מישהו חייב לומר לשניהם להירגע אבל לך תמצא מבוגר אחראי בעולם המנוהל בידי אדם המתנהל אך ורק באמצעות צעקנות אלימה ופייק ניוז תמידיים כמו זה היושב בבית הלבן.

 

עניין מרכזי