אולי עכשיו יימכרו הכרטיסים ל״ביקור התזמורת״ בברודוויי

אחרי ההתרגשות הגדולה מכך שמחזמר קטן ובלתי נחשב המועלה זה זמן בברודוויי בהצלחה לא גדולה, גרף 10 מבין 11 הפרסים שהיה מועמד להם, צריך לומר את האמת: ההפקה האמריקנית אינה קשורה לישראל, אין בה שחקנים ישראלים והקשר היחיד אלינו הוא הבסיס הבנוי על פי הסרט הישראלי שהצליח מאוד בארץ ובפסטיבלים בינלאומיים.

 

נדיר מאוד שהמחזמר הצנוע היה סולד אאוט במנהטן אבל עכשיו, מן הסתם הכל ישתנה. המחזמר בנוי על פי סרטו של ערן קולירין “ביקור התזמורת” משנת 2007.

 

בדומה לסרטֿ מדובר בפנטזיה מוסיקלית המתרחשת בעיירה לא מזוהה בנגב, לשם הגיעו במקרה ובלי כוונה חברי תזמורת משטרת אלכסנדריה ממצרים שנשלחו להופיע בפתח תקווה ותעו בדרכם. המחזה מתרכז במערכות היחסים הנרקמות בין האורחים לתושבים המופתעים.

 

  • צוות המחזמר בהפקה האמריקנית חוגג על הבמה. 

במקור שיחקו בסרט ששון גבאי, רונית אלקבץ, אורי גבריאל, סאלח בכרי, חאליפה נטור ועימאד ג’ברין. הסרט זכה בפרסי אופיר אך לא התמודד באוסקר הואיל ואינו דובר עברית כמעט. המחזמר הוא מחזמר השנה, טוני שלהוב וקתרינה לנק זכו בפרסי השחקנים בתפקידים ראשיים במיוזיקל. שלהוב הוא מפקד הלהקה המצרית תאופיק זכאריה ולנק  גילמה את דינה. דיוויד קרומר, זכה בפרס על הבימוי וכן זכו קאי הראדה על עיצוב הקול וטיילור מיקולאו על התאורה.

 

את השערורייה של הערב סיפק רוברט דה נירו שלא שכח לומר״ פאק דונלד טראמפ״ וזכה לתשואות רמות. מלך מחזות הזמר של כל הזמנים, אנדרו לויד וובר זכה בפרס מפעל חיים.

 

עניין מרכזי