יאיר צברי: אני ראוי להחליף את חולדאי כראש העיר תל אביב

תכירו את יאיר צברי אחד המתמודדים שהכריזו על השתתפותם במרוץ לראשות עיריית תל אביב, השבוע פרס את תפיסת העולם שלו והסיבה מדוע הוא יהיה זה שיחליף את רון חולדאי בבחירות לראשות עיריית תל אביב שייערכו ב-30 באוקטובר.

 

מדוע החלטת  דווקא עכשיו לרוץ לראשות עיריית תל אביב?

 

ראיתי את הבעיות של התושב הקטן בתל אביב החל מכיתות הלימוד הצפופות, מצוקת החניה הקשה בעיר והדבר הכי גרוע שיש לעיר הזו האוטותל. רציתי לתת תקווה לתושבי תל אביב, את האפשרות לחיות בכבוד בעיר ללא הפסקה ולתת לתושבים אופק כלכלי, חברתי, תרבותי ובעיקר סיבה טובה להישאר בעיר הזו.

 

מה אתה מתכוון לעשות עם בעיית מהגרי העבודה?

זה הדבר הראשון שבהיכנסי לתפקיד, אטפל. אפרק את כל הדירות המחולקות בדרום התל אביב, אחזיר אותן למצבן המקורי. אסגור את כל העסקים הלא חוקיים בדרום תל אביב ייסגרו. בנוסף, אני מוכן לתת, מקופת העיירה, לכל משפחה 5000 דולר כדי שיעזבו את מדינת ישראל ויחזרו לארץ מוצאן.

מה דעתך על רון חולדאי כאדם

עבר זמנו, בטל קורבנו“.

 

 

מה אתה מתכוון לעשות עם בעיית האוטותל?

בהיכנסי לתפקיד ייסגר המיזם השערורייתי הזה ייסגר באופן מיידי, לא יכול להיות שהעירייה תשקיע 100 מיליון שקל מכספה הפרטי באוטותל. מדובר בכסף של משלם המסים. החוצפה האחרונה של מפעילי האוטותל שהם החליטו לתת דוחות אזהרה לנכים שחונים בחניות הריקות שלהם, לאן הגענו שאנשים נכים בעיר הזו נרדפים על ידי העירייה?

 

איזה כישורים בעברך נותנים לך את היכולת להיות ראש עיר?

צמחתי מלמטה, הגעתי ממשפחה מרובת ילדים ועניה שהתגוררה סמוך לכרם התימנים, היו תקופות שממש לא היה מה לאכול בבית. רק אדם שצמח מלמטה מסוגל להבין את המצוקות של תושבי העיר. ראש העיר הנוכחי, לא נולד בעיר ולא מכיר את המצוקות של תושביה. הגיע הזמן שיבואו אנשים שמכירים ומבינים את התושבים יותר ממנו”.

 

מי עוד יהיה ברשימה שלך למועצת העיר תל אביב?

אני במשא ומתן מתקדם עם דמויות מפתח בעיר תל אביב יפו, לכולם תל אביב חשובה עד מאוד וכולם מבכים את המצב הקיים בעיר

מה האלטרנטיבה העיקרית שאתה מציע לחולדאי?

אני שם את התושב בראש מעייני, אצלי התושב זה הדבר החשוב ביותר, אפסיק את ההתעמרות וההתעלמות מתושבי העיר שהם המשאב החשוב ביותר שממנו התנתקה העירייה בעשרים השנים האחרונות“.

 

מה יקרה אם לא תיבחר לראשות העיר?

התושבים יפסידו חד וחלק, אבל לפי גלי האהדה שאני מקבל ברחוב וברשתות החברתיות, אין מצב שזה יקרה“.

 

מה הדבר הראשון שתעשה כאשר תיכנס ללשכת ראשות העיר?

אציג ואבצע את תוכנית 100 ימים להחזרת העיר לתושביה“.

מה עמדתך בנושא ספורט ?

בעיני זה אחד הדברים החשובים והקריטיים ביותר בעיר. לא יכול להיות שהעירייה מתעלמת מקבוצות הספורט המובילות של העיר ומשאירה להן להילחם את המלחמות לבד. הספורט הוא הנשמה של העיר וברגע שחולדאי כיבה את הנשמה, העיר מאבדת את הצביון שלה.

 

מה לגבי אירועי הספורט ההמוניים שמשתקים את העיר?

לא יכול להיות שהעיר נסגרת מספר פעמים בשנה בשל אירועי ספורט המוניים, אפשר לנתב את האירועים לפארקים בעיר ולאזורים בהם לא תהיה פגיעה אנושה במרקם החיים של התושבים“.

 

איך תחזיר את מחירי הנדלן לשפויים בעיר?

על פי התוכנית שהגיתי ואיישם ייעשה שימוש בשטחים החומים הרבים הפזורים בעיר כדי להקים מגדלים לצעירים כאשר בקומה הראשונה יישמר ייעד הקרקע וייבנו מבנים לטובת הציבור כמו מתנסים.

 

צריך לזכור שכבר בשנת 2016 החליט שר האוצר משה כחלון כי ועדות מקומיות יוכלו לאשר תכניות בניה לשכירות ארוכת טווח על “שטחים חומים” המיועדים למבני ציבור.  כאשר אבחר לראשות העירייה, אפעל להקים פרויקט מגורים על שטחים חומים של כ-50 אלף דירות של 2 חדרים שיושכרו במחיר מינימלי של כ-3,000 ש״ח, הדירות יושכרו אך ורק למי שגר בעיר תל אביב-יפו למעלה מ-5 שנים, ההזדמנות להשכרת דירה בפרויקט תהיה שווה – נערוך הגרלה והזוכים יוכלו לשכור את הדירה במחיר האטרקטיבי למשך כ-5 שנים, לאחר מכן יפנו השוכרים את הדירה לדיירים הבאים.

 

 

יש משהו טוב שאתה יכול לומר על חולדאי?

“צריך להבין שהוא בטעות נהיה ראש העיר, אם רוני מילוא לא היה פורש – הוא היה נשאר עדיין בגמנסיה אותה ניהל ולא בהצלחה רבה”.

 

אם יש הבטחה אחת לתושבי תל אביב מפיך מה היא תהיה?

נגמרו הימים שהעירייה לא התייחסה אליכם, אצלי תהיה לכם דלת פתוחה ואוזן קשבת 24 שעות שבעה ימים בשבוע- אני אשרת אתכם.

 

במה אתה יותר מוכשר מחולדאי?

אין לנו מספיק מקום על הדף אבל המשפט אחד: אני מזיז דברים, אני הבולדוזר האנושי שתושבי תל אביב חיכו לו

מה תעשה בתחום החינוך בעיר?

אקטין את מספר התלמידים בכיתות הלימוד ואציב אותו בין 28- ל-30 בכיתה, אוסיף עוד כיתות לימוד, דגל ישראל יהיה ברחבה המרכזית של כל בית ספר בעיר ויהיה המנון בכל בוקר לפני הכניסה ללימודים.

 

במה חולדאי כשל בהתנהלות כראש עיר?

בעיית החניה הנוראית שבעיר שהוא יצר אותה בעצמווההתנשאות שלו ושל פקידי העירייה הבכירים שניתקה למעשה את התושבים מהעיר- התושבים שקופים בעיניו.

 

איך אתה רואה את ההתנהלות העסקית של תל אביב

לא יכול להיות שדרום תל אביב הפכה להיות סלאמס שאף אחד לא רוצה להתקרב אליו. מדובר כאן באחד האזורים החזקים במדינה שהפך לעיי חורבות בניצוחו של חולדאי. אני אהפוך את דרום תל אביב לברוקלין של ישראל.

 

איך אתה רואה את תל אביב בעוד 10 שנים?

היא תהיה שונה מהקצה לקצה, כל דרום תל אביב תהפוך להיות כמו הצפון, מה שג’וליאני עשה בניו יורק- אעשה גם בתל אביב.”