נתניהו: עברנו בתל״ג את האיחוד האירופי ואת יפן

ראש הממשלה נתניהו מתגאה בהישיגיה הכלכליים של ישראל, ובצדק. בישיבת סיעת הליכוד בכנסת אמר: “קיבלתי אתמול נתונים מקרן המטבע העולמית, פשוט לא נתפסים. לפי נתונים אלה אנחנו בתל״ג לנפש עברנו את יפן, עברנו את הממוצע של האיחוד האירופי, אנחנו מתקרבים מאוד לבריטניה וצרפת ואנחנו בשפל של כל הזמנים באבטלה״.

“ההכנסה הממוצעת היא בשיא של כל הזמנים. יש כאן שינוי גדול מאוד. חברינו באופוזיציה נוהגים לומר: כן, אבל העשירים מתעשרים יותר והעניים נעשים עניים יותר. גם זה לא נכון כי יש לנו גם את הנתונים של אי השיוויון בכלכלה הישראלית, זה יורד בהתמדה ובאופן שיטתי ובצורה דרמטית ובולטת. כלומר, גם השיוויון משתפר. זה תוצאה של מדיניות כלכלית רבת שנים שאני מוביל, בשנים האחרונות יחד עם ידידינו משה כחלון ואני חושב שאנחנו נמשיך לעשות את זה עוד שנים רבות לטובת מדינת ישראל, לטובת אזרחי ישראל, לטובת כלכלת ישראל”.

“המסר השני, אני רוצה להביע הערכה לוועדת חוץ וביטחון שבמהירות שיא פעלה בעניין בקשתי לקנוס למעשה את הרשות הפלסטינית כדי לשפות את החקלאים שלנו על השריפות. אנחנו נדאג שקודם כל יהיה תשלום לנפגעים וגם מחיר להצתות”.

״אנחנו מאחלים לנשיא טראמפ ולארה״ב הצלחה מירבית במאמץ שלהם למנוע סכנה גרעינית בעולם. זה הרי אותו מאמץ בדיוק שאנחנו עושים כאן, שדנתי עם מנהיגי אירופה בשבוע הבא לגביו – למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. אנחנו בכל מקרה נפעל כך, כפי שאנחנו פועלים בסופו של דבר להוציא את איראן מסוריה, מכל שטחה של סוריה”.

 

עניין מרכזי