אסד: ישראל מפעילה מורדים המחבלים במערכות ההגנה האווירית של סוריה

נשיא סוריה, בשאר אסד, אומר לתקשורת האיראנית כי הוא משוכנע שבסיום המאבק למיגור המרד בארצו יעזבו האיראנים את סוריה. עם זאת הוא מדגיש כי הוא יזדקק עוד זמן רב לסיוע צבא החיזבאללה כדי לבסס מחדש את שליטתו בסוריה.

 

בראיון לכלי תקשורת איראני אמר אסד: “ישנם יועצים איראניים בסוריה וכן קבוצות מתנדבים מאיראן שמונהגים בידי קצינים איראנים. אין יחידות איראניות לוחמות מאורגנות בסוריה. אין גדוד או חטיבה. גם אין בסיסים איראנים במדינה, ואולם אין שום דבר שמונע את הקמתם כל עוד איראן היא בת ברית כמו רוסיה”.

 

לדברי השליט הסורי, “היחסים בין סוריה לאיראן הם אסטרטגיים ואינם ניתנים למיקוח. כל מה שנטען נועד להתגרות באיראן ולהביך אותה.

 

“חיזבאללה שותף שלנו במלחמה הזאת. אנו נזדקק לכוחות הצבאיים האלה לאורך זמן. כאשר חיזבאללה או איראן יהיו סבורים שהטרור מוגר הם יאמרו לנו בעצמם שהם מעוניינים לעזוב”.

אסד התייחס גם לישראל וטען שהיא מפעילה כוחות של המורדים גם לצורכי ריגול ולשם חבלה במערכות הגנה אוויריות של צבא סוריה. לדבריו, “נמשיך להגיב לתוקפנות הישראלית באמצעים הצבאיים שברשותנו. התגובה הרצינית ביותר תהיה להילחם בצבא הישראלי שנמצא על אדמת סוריה, שהוא בעצם פעילי הטרור. הם פועלים לטובת ישראל והחלו לפגוע במערכות ההגנה האווירית. מה הקשר שלהם למערכות אלה?”.

 

אסד הציב מטרה להשיב את שליטתו על כל השטחים שאיבד מאז תחילת המלחמה לפני שבע שנים לרבות בגבול ישראל ברמת הגולן. בעניין זה מתקיימים דיונים אך לגברי אסד ״עדיין אין התקדמות כיוון שישראל וארה”ב לוחצות על הטרוריסטים המחזיקים באזורים ברמה במטרה למנוע פיתרון בדרכי שלום”.

 

עניין מרכזי