ייסגרו אתרי אינטרנט שיפרסמו שירותי זנות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את החוק הקובע עונש מאסר של 3 שנים למפרסם הצעה לעיסוק בזנות, ואם ההצעה היא לעיסוק בזנות של קטין עונש מאסר של חמש שנים.

 

החוק גם קובע בשני המקרים עבירת קנס שסכומו היום הוא 226,000 שקלים חדשים או כפל הסכום אם המפרסם הוא תאגיד. בנוסף, עבירה לפי סעיף זה תהווה עילה לסגירת אתר אינטרנט המשמש לפרסום הצעות כאמור או לחסימת מספר טלפון המשמש ליצירת הקשר.

 

בדברי ההסבר נכתב: “חוק העונשין אינו אוסר על עיסוק בזנות, אך מפליל את כל הגורמים המעורבים בניצולה. מודעות הגיוס לזנות מופיעות בין מודעות הדרושים, בתוך אתרי אינטרנט (לעיתים תמימים) ואף בקבוצות חברתיות ומציעות “עבודה רווחית” לנשים “ליבראליות ונאות”. מודעות אלו מהוות כלי שרת מרכזי לגיוס  קורבנות חדשים לעולם הסחר והזנות על ידי עבריינים. נשים רבות במעגל הזנות, ובעיקר נשים צעירות, מעידות כי כניסתן למעגל הזנות עברה דרך תיווך של מודעות הגיוס לזנות, המגיעות באמצעות אתרי האינטרנט, המכשירים הניידים והקבוצות החברתיות לאוכלוסייה כולה.

 

 

המודעות המגייסות ומפתות קורבנות חדשים למעגל הזנות הן חוליה הכרחית בשרשרת הזנות והסחר, היא היא המאפשרת את הגדלת מעגל הזנות אולם למרות זאת, פרסומים אלו לא נאסרו במפורש. הצעת החוק מציעה לאסור על הפרסום מודעות הגיוס לזנות כעוד אחת מן העבירות הנלוות הקשורות לניצול הזנות.”

 

 

ח”כ מועלם רפאלי: “חברה השואפת לצדק ופועלת למיגור זנות חייבת להוקיע מתוכה גם את אלו המדרדרים נשים גברים ובני נוער אל תוך עולם הניצול של הזנות .

 

נשים וגברים רבים הגיעו לזנות עקב מודעות פרסום לכאורה תמימות על עבודה עם כסף קל. אדם שמפרסם מודעות גיוס לזנות הוא חלק בלתי נפרד מתעשיית הניצול והוא חייב לתת על כך את הדין. החוק הינו משמעותי והוא צעד נוסף ומשמעותי במאבק בזנות וציון דרך בקידום החוק להפללת לקוחות זנות ושיקום הנשים במעגל הזנות”.

 

48 תמכו בחוק ללא מתנגדים.

 

עניין מרכזי