הילד החטוף אותר והוחזר מרמאללה

הוחזר לביתו הילד כרים ג׳ומהור בן ה-7 מהישוב הערבי קלנסווה שבתחום הקו הירוק. היחד נחטף ימים אחדים קודם לכן והחוטפים דרשו מהאב כופר על סך 4 מיליון שקלים.

 

המשטרה עצרה 4 חשודים שהיו מעורבים בפרשה ובעקבות הלחץ הלא מתון שהופעל בחקירה נשבר אחד הנחקרים ומסר פרטים שהביאו לאיתור הילד ולהשבתו להוריו ביום שישי.

 

הילד הועבר על ידי חוטפיו לתחום הרשות הפלסטינית ברמאללה. בהיוודע הפרטים שיאפשרו את השבתו הופעל גם השב״כ וגורמי המשטרה הפלסטינית שיתפו פעולה בחקירה ואיפשרו את סיום הפרשה בשלום. הילד הוחזר לישראל במחסום בגדה כשהוא בריא ושלם. לאחר שנבדק הוחזר להוריו וביישובו נערכה קבלת פנים חמה.

 

הודעת המשטרה:

“לאחר חקירה משטרתית ומעצרם של כל בעלי העניין, יצרה המשטרה סיטואציה שבה הפך הילד לנטל למחזיקים בו מטעמם של העבריינים.

 

״אנשי קשר מטעמה של המשטרה הוכוונו למחזיקים בילד, שמו ידם על הילד ומסרו אותו למשטרה. כרים ג’ומהור נמצא כרגע בידי המשטרה הוא יבדק רפואית ונשלח למשפחתו. צוות משטרתי נשלח להביא את המשפחה. משטרת ישראל תמצה את הדין עם כל הנוגעים בחטיפה”.

 

יצויין כי גורמי ממשלה, משטרה וגורמים אחרים ייחסו לפרשה חשיבות עליונה. המפכ״ל שהה אישית בחדר המצב המיוחד שעקב אחר ההתפתחויות.

 

אביו של הילד החטוף הוא אדם עשיר והחטיפה היתה בניסיון לאלצו לשלם כספים. החשודים המרכזיים הם קבלנים קטנים מלוד.

 

שר המשטרה גלעד ארדן מסר: ״מברך על שחרורו של כרים ג’ומהור מידי חוטפיו והחזרתו בשלום. אני מודה למשטרת ישראל ולכל יחידות המשטרה שהשתתפו במבצע המורכב והפעילו את כל יכולות המשטרה ואמצעיה בכדי לאתר את כרים ולהחזירו לחיק משפחתו ללא פגע.

 

״אני מקווה שהדין ימוצה עם החוטפים ושהם יהיו שנים רבות מאחורי סורג ובריח״.

 

עניין מרכזי