מדיניות נתניהו וליברמן כלפי עזה – כישלון מהדהד

ליל השימורים בסופהשבוע והמשך האש בשבת הם תולדה ישירה מהכישלון המהדהד של בנימין נתניהו ואיבט ליברמן. השניים חסרי אונים לחלוטין ומאות אלפים עוברים גיהנום בקיץ 2018.

 

בשבת במהלך היום ביצע חיל האוויר הפצצות נדל״ן נרחבות למדי אך עקרות כרגיל. הופצצו מטרות של כלום ושום דבר ולא דווח על נפגעים.

 

‏דובר צה״ל, תא״ל מנליס: ״נגיב בעוצמה ככל שידרש ולאור ההתפתחויות נגביר את העוצמה, ונשתמש בעוד ועוד כלים״. אלא שאלה דברי סרק חסרי משמעות שמקבלים תוקף של בדיחה מהדהדת החוזרת על עצמה.

 

החמאס הזמין לעצמו את ההפצצות והגיב בירי משלו של רקטות ופצצות מרגמה לשטחים בעוטף עזה. המטרה הפלסטינית היתה להפעיל אזעקות ולשבש את חייהם של מאות אלפים בדומה למה שממשלת נתניהו עושה לפלסטינים במשך כל השנים.

 

ישראל של נתניהו וליברמן אינה מצליחה למצוא פתרון לבעיה. גורמים זרים נשלחים לשוחח עם החמאס אך ללא תוצאות שכן נתניהו אינו מציע שום פתרון למצור ההדוק. סגירת מעבר כרם שלום בשבוע שעבר לא הניבה דבר. להיפך.

 

הפלסטינים נחושים מתמיד להילחם האמצעים הדלים שברשותם במטרה לאלץ את ישראל להסיר את המצור. עזה היא הגטו הנצור הגדול בעולם והחמאס רוצה שישראל תכבוש אותו או תשחרר אותו. המצב הנוכחי לא יכול להימשך, הם טוענים.

 

 

חבר הכנסת חיים ילין, מראשי ישובי עוטף עזה הגדיר כך את המצב:

 

‏״מעל 100 ימים של שריפות והסלמות .הלילה  שוב ירי טילים וצבע אדום.

.

״הנחיות לתושבים בשבת ,שבת מנוחה ואני לא מוכן כמו כל התושבים בעוטף לוותר  על המנוחה ועל השגרה .

י

״אנחנו כאן בבית שלנו באדמה שלנו במדינה שלנו והחמאס שיחפשו את החברים שלהם טעיתם בכתובת. מחזק את צהל וכוחות הביטחון״.

 

וקסניה סבטלובה צייצה לנתניהו:

הוא חלש מול החמאס סוגר ופותח את כרם שלום, מכניס או עוצר סחורות לעזה. מר אסטרטגיה מופעל רק מהפחד ממרכז הליכוד. דוח מבקר המדינה 2014 קבע שנתניהו לא מיצה את החלופות המדיניות, כנראה יותר פשוט להקריב חיילים סיימת את  דרכך כמדינאי המנווט בין צבאי למדיני. הכישלון בעזה  כולו שלך!

 

קודם דיווחנו:

בעקבות הפצצה ישראלית בעזה, שכוונה לפי הודעת דובר צה״ל למיטוט מנהרה בשטח הרצועה, הגיבו הפלסטיני בירי של כ-30 פצמ״רים ורקטות לעבר ישובים בעוטף עזה.

 

אזעקות נשמעו במהלך הלילה בין שישי לשבת בישובים רבים, לרבות בשדרות. פצצת מרגמה אחת נפלה בתחום קיבוץ. אין נפגעים ולא נגרם נזק. כיפת ברזל הופעלה ופגעה בחמישה מיקרים.

 

בהודעת הצבא נאמר:

 

צה”ל תקף באמצעות מטוסי קרב מנהרת טרור התקפית בדרום רצועת עזה, ומספר יעדי טרור במתחמים צבאיים ביניהם יעדים המשמשים את ארגון הטרור חמאס להכנת בלוני התבערה, וכן מחנה אימונים של ארגון הטרור חמאס.

התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הטרור במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב גדר המערכת שהתקיימו, והמשך טרור האש המבוצע על-ידי שיגור בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח הארץ.

 

רשימת האזעקות הלילה בעוטף:


נזקים שנגרמו בעזה מההפצצות הישראליות. 

 

מבחינת תושבי האזור היה זה עוד לילה מעצבן, מרגיז ומחריד ולישראל בחזקה, הגדולה והאימתנית שוב לא נמצא פתרון לחמאס המטריד כל אימת שמתחשק לו. למרבה המזל, בשני הצדדים מתאמצים לא לפגוע  בבני אדם, מה שמותיר את המאבק בעיקר לטורדני. הצילום: דובר צה״ל.

 

קודם לכן ביום שישי נפצע קצין צה״ל מרימון שהושלך בידי פלסטינים שהתקרבו לגדר. מהצד הישראלי הושבה אש כדי לפגוע. באירועי יום שישי נהרג פלסטיני אחד וכ-300 נפצעו.

 

עניין מרכזי