״הקסדות הלבנות״ חולצו מסוריה ולאן פניהם מועדות?

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר פרטים על החלטתו לפעול להצלתם של מאות אזרחים סורים ועל העברתם מסוריה לירדן דרך ישראל. ואולם, קיימים דיווחים סותרים על מספר המחולצים ולאן מועדות פניהם. כך למשל דיווח צה״ל כי חילץ 800 בני אדם סורים, אך בירדן דווח על הגעת 422 פעילים בלבד. מה עלה בגורלם של היתר? האם נותרו בארץ? על כך לא נמסרו פרטים.

.

באירופה ובצפון אמריקה מדברים על קליטת חברי הארגון שהומלצו לקבל פרס נובל לשלום אך אפשר שיזכו גם לבית אחר במזרח התיכון.

.

נתניהו: “לפני ימים אחדים פנו אליי הנשיא טראמפ, ראש ממשלת קנדה טרודו ואחרים, בבקשה שנעזור להוציא מסוריה מאות אנשי “קסדות לבנות”.

,

״אלה אנשים שהצילו חיים ונמצאו עכשיו בסכנת חיים. לכן אישרתי להעבירם דרך ישראל למדינות נוספות, כצעד הומניטרי חשוב”.

.

״במקביל, אנחנו לא מפסיקים לפעול בסוריה נגד ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן שם״.

באותה עת אנחנו פועלים גם בדרום. בסוף השבוע היכינו את החמאס מכה קשה מאוד, ואם הדבר יידרש, נכה בהם שבעתיים”.

 

קודם לכן דיווח צה״ל:

“בהמשך לבקשת ארה”ב ומדינות אירופאיות נוספות, ובהתאם להנחיית הדרג המדיני השלים צה”ל בשעות האחרונות מאמץ הומניטרי לחילוץ פעילים בארגון סורי אזרחי ובני משפחותיהם משטח הלחימה בדרום סוריה, לאחר שנשקפה סכנה מיידית לחייהם.

.

״העברתם של הנמלטים דרך ישראל בוצעה כמחווה הומניטרית יוצאת דופן, והם הועברו מישראל למדינה שכנה. ישראל לא מתערבת בלחימה הפנימית בסוריה, וממשיכה לראות במשטר הסורי כאחראי לכל הנעשה בשטח סוריה”.

.

שר החוץ הבריטי החדש, ג’רמי האנט, פירסם הודעה בנושא: “אני מודה לישראל וירדן על המבצע המורכב, אלה חדשות נפלאות, הם אמיצים ביותר, זאת קרן אור אחת”. רוב הפעילים שחולצו ייקלטו במדינות אירופה, בארצות הברית ובקנדה.

.

עניין מרכזי