ישראל מואשמת בהתערבות בפוליטיקה הבריטית

במפלגת הלייבור הבריטית טוענים זה זמן, ועכשיו גם בקול רם, כי ממשלת נתניהו פועלת באופן בלתי חוקי במטרה למנוע את נצחון המפלגה בבחירות בבריטניה.

 

ההאשמה הישירה במעורבות המוסד הישראלי בבחישה ברחבי בריטניה נגד מפלגת השמאל הגדולה הנמצאת באופוזיציה, מגיעה לאחר ששלושת העיתונים היהודיים הגדולים בבריטניה פתחו בקמפיין משותף נגד המפלגה בטענה שהיא פועלת באופן אנטישמי.

 

במפלגת הלייבור הסקוטית אומרים בגלוי כי העיתונים היהודיים בבריטניה עובדים בשירות המוסד הישראלי זאת לא בדאגה ליהודי בריטניה, אלא כדי שהמפלגה לא תזכה בבחירות הואיל והיא מצדדת בזכותם של הפלסטינים למדינה משלהם.

 

מרי ביין לוקהארט, בכירה בלייבור, ציינה כי יש לחקור האם המוסד מסייע כדי למנוע את בחירתה של מפלגת הלייבור, משום שהיא המחויבת להכיר בפלסטין כמדינה, שכן זו התערבות לא חוקית בדמוקרטיה של בריטניה בדומה למעורבות שבה נחשד פוטין בבחירת טראמפ לנשיאות ארצות הברית.

 

מדינת ישראל אכן מקציבה בגלוי סכומי כסף גדולים לניהול מאבקים סודיים וגלויים נגד אירגונים ואישים בעולם, שמבקרים את מדיניות ממשלת נתניהו. עם זאת יצויין כי ההקצנה האנטי ישראלית בעמדות הלייבור היא ניכרת בשנים האחרונות.

 

לטענתם הבריטים מדובר בעמדה פוליטית נגד הימין הקיצוני שהשתלט על ישראל ובהחלט לא נגד היהודים. אגב, ישראל מואשמת גם בארצות הברית שהיא נלחמת במפלגה הדימוקרטית יריבת הרפובליקנים מחשש שנשיא אמריקני שאינו רפובליקני יהיה פחות אוהד להשתוללות הבלתי מבוקרת של נתניהו בהתנחלויות בגדה.

 

עניין מרכזי