לפיד ביקר במכון ויצמן

ח״כ יאיר לפיד ביקר היום במכון ויצמן ברחובות כאורחו של  פרופסור דניאל זייפמן, נשיא המכון. לפיד שמע מפרופסור זייפמן על השפעת המדע על החברה ועל מקומו של מכון ויצמן בעולם.

י

לפיד שמע את דבריו של פרופסור זייפמן על חשיבותה של מדיניות “חופש המחשבה” ועל כך שהחוקרים והמדענים בוחרים בעצמם את נושאי המחקר. לפיד התרשם שחופש הפעולה הזה מוביל את מכון ויצמן לתגליות רבות ולכך שמוצרים בעיקר בתחום הרפואה ובענף התרופות, נמכרים בעולם כולו במיליארדי דולרים.

י

לפיד ביקר במעבדות שבמכון, שוחח עם חוקריו ועמד מקרוב על שיטות המחקר ודרכי הפעולה של הצוות במקום. לפיד גם סייר בבניין הראשון שבו ישב המכון עוד משנת 1934 ונחשף אל המחשב הראשון שנבנה במכון בשנת 1954 (מבין 10 המחשבים הראשונים בעולם).

עוד הוסיף לפיד: ״פגשתי במכון ויצמן תפיסת עולם חדשנית ערכית ואפילו כלכלית. מכון ויצמן הוא אי של יצירתיות שמשנה חיים – החל מבריאות, דרך טכנולוגיות דמיוניות ועד היסוד החשוב במדינה: החינוך מדעי”.

י

לסיכום אמר לפיד: “מדינת ישראל צריכה לחשוב לטווח ארוך: ולבנות עוד ‘מכון ויצמן’ אחד בדרום ואחד בצפון. זה אמנם לא פרויקט שייתן תפוקות בטווח הקצר, אך אחריותה של הממשלה הוא להניח תשתיות לטובת העתיד והדורות הבאים”.

 

צילום: איתי בלסון, מכון ויצמן למדע.