לפיד לנתניהו: נתראה בקלפי

מעבר למהומות היזומות בשקל ולמחאות הראוותניות חסרות המשמעות בדיון המיוחד שקיימה הכנסת בפגרת הקיץ בנושא חוק ההפרדה הקרוי חוק הלאום, בחרנו להפנות את תשומת הלב לנאומו של יאיר לפיד, יו”ר מפלגת “יש עתיד”.

 

 לפיד אמר: אדוני ראש הממשלה, מה קרה לערכים שלך? ערך אחרי ערך אתה מפורר.

שבוע שעבר עמדנו בכיכר וראינו איך מתפורר מולנו ערך הרעות. הרעות הקימה את המדינה הזאת. עמדנו לצד אחינו הדרוזים והסתכלנו איך ראש ממשלה מפורר את ערך הרעות.

שבוע קודם, מול הקהילה הלהט”בית מפורר את ערך האנושיות. ושלשום מול כל הציבור החילוני והמסורתי בישראל, בחוק המרכולים, למרות כל ההבטחות, מפורר את ערך החופש.

י

ועכשיו, חוק הגיוס. ערך הערבות ההדדית. מה אני אמור לומר לבן שלי שראש הממשלה כל הזמן מנסה להתחמק מרעיון הגיוס? מה אני אמור להגיד לחברים של הבן שלי שלחמו בכל מלחמות ישראל? שממשלת ישראל רק מחפשת כיצד להיכנע לחרדים? ועכשיו, חוק הלאום הזה.

י

פספסנו פה הזדמנות אדירה. יכולנו ללכת יחד עם חוק הלאום שכתב בני בגין מהליכוד, עם סעיף של שיווין שהוא מופיע כמעט מילה במילה בחוקת הליכוד. 80-90 ח”כים יכלו להצביע יחד על: דגל כחול לבן.

י

על התקווה כהמנון ועל ארץ ישראל כבית הלאומי של העם היהודי מתוך הביחד שלנו, מתוך הישראליות המשותפת שלנו. אבל ראש הממשלה לא רוצה ביחד, אתה רוצה שנריב. אתה רוצה שנהיה מסוכסכים ומפולגים ומפורדים.

י

עמדת כאן על הדוכן והתגאתה במיקום של ישראל במדד האושר העולמי. אתה יודע למה המיקום כל כך גבוה? כי אנחנו משפחה. וכשאתה מאושר בתוך המשפחה שלך, אתה מאושר. נקודה. ועכשיו החלטת לפורר את המשפחה. נתניהו פורר את הישראליות. אתה לא רוצה ביחד.

י

המלחמה שאנחנו מנהלים פה היא לא מלחמה על מצבה של המדינה, אלא על הנשמה של המדינה. די עם הרעל הזה! די לפלג! די לשסות! מספיק עם ה’אנחנו’ ו’הם’. או שיש אנחנו או שאין אנחנו. אני מאמין שיש אנחנו. אני מאמין במדינה הזאת. אני מאמין בעם הזה. אני מאמין ביכולת שלנו לעמוד בניסיון הזה לפרק אותנו מבפנים.

י

 

כן, הגיע הזמן ללכת לבחירות על הנושאים האלה ועל התחושה הזאת שמפרקים את הישראליות.

ויש לי הודעה לראש הממשלה: בבחירות הבאות, הערכים נוהרים לקלפיות והם יתנו למדינת ישראל ראש ממשלה שיש לו ערכים. כי זה מה שמגיע לאזרחי ישראל. נתראה בקלפי.

י

עניין מרכזי