בתוכנית הישראלית: פלישה קרקעית ופינוי ישובים בעוטף עזה

ההתייעצויות הביטחוניות של השעות האחרונות מקרבות את הרגע שבו יחליט הקבינט על פתיחת מבצע קרקעי שממנו ניסה להימנע בכל מחיר. הצילום הנילווה משקף את המציאות: אינסוף אזעקות וממשלה ישראלת חדלת אונים.

 

גורם צבאי תידרך היום מתוך סוג של השלמה עם העובדה שהחמאס הוא שקובע את הכללים ונראה ששליטי עזה אינם יכולים להסכים לתנאי ההודנה המוצעת להם, בעיקר משום שאבו מאזן מכשיל את היוזמה המצרית – סעודית – קטארית.

 

הגורם מאיים על החמאס ועל העזתים אך הם מייחלים לכיבוש ישראלי שלטענתם הוא המוצא היחיד מן המצור שהם נתונים בו עשרות בשנים. הגורם הצבאי הוסיף כי במסגרת הפלישה לרצועה אפשר שיבוצע פינוי מאורגן של אוכלוסיות נרחבות מישובים לא מועטים.

 

 

מאחורי הקלעים כבר הוחל בהכנות להעברת אלפי ישראלים ואף יותר לישובים אחרים. במקביל נמשכים המאמצים למנוע את הפלישה ולהגיע בסופו של דבר להבנות ולרגיעה.

 

עם זאת, בינתיים החמאס הוא שמכתיב את האירועים. ביבי, בנט ואיבט מצטיירים בעולם הערבי ובטהראן כרכיכות פחדניות. בשטח, מכללת ספיר סגורה. החקלאות אסורה. העבודה מושבתת בישובים בעוטף שאינם במרחבים מוגנים. הרכבות מושבתות באזור. אין קייטנות. חוף זיקים סגור. המצב נזיל וכרגע לא ברור לאן זה הולך.  

 

עניין מרכזי