פוצץ המו״מ: החמאס רוצה מלחמה

בנימין נתניהו לא הצליח להשיג הסדר. החמאס, שמוביל כבר 140 יום למלחמה, הודיע כי אינו מקבל את תנאי ישראל. בעצם, החמאס היתל באכזריות בשלטון הימין הקיצוני הישראלי והוכיח כי מדובר בנמר של נייר. נמר צרחני אבל רופס ותבוסני. מנהיגי הארגון השולט ברצועה וקציניו נטשו את עמדותיהם וירדו למחתרת, אל המנהרות והבונקרים שהוכנו מראש מתחת לאדמה.

 

מצרים הודיעה, על פי מקורות בקהיר, כי המאמצים להשגת הודנה ממושכת כשלו ברגע האחרון.התוצאה היא שהמתווך הרוסי יצא לחופשה, נציג האו״ם ביטל את הגעתו לרצועה והחמאס הודיע ביום חמישי בצהריים שבקרוב יגדיל את טווח הרקטות והטילים שלו. ורק בכאר שבע עוד ישחקו הערב כדורגל באיצטדיון טרנר כאילו כלום.

 

נתניהו נכנס למערכה בתנאי כניעה מביכים. ספינולוגים אומרים שלצבא יש יכולות שטרם מומשו להילחם בעזתם ללא צורך בפלישה יבשתית. אבל לכל ברור שזה לא כך. מי שמכתיב את התנאים הוא החמאס וברצותו מלחמה קרקעית הוא יוביל אליה עד להשגת היעד.

 

החמאס רוצה לאלץ את ישראל לכבוש מחדש את עזה כדי להשקיע את הצבא בבוץ עזתי מדמם. או אז תיפתח הזירה הצפונית. היו לנתניהו שנים על שנים לפתור את הבעיה בעזה אך הוא לא עשה דבר. להיפך. הוא הקשיח את עורפו בהנחה שגויה שהאוייב יתכופף.

 

כך הוביל נתניהו את ישראל ל״בלבלה״ אדירה: חוק הלאום מוביל לסכסוך מתגבר ולהתפוררות החברה הישראלית. בזירה הביטחונית האויב ממתין בסבלנות ואורב להזדמנות להיכנס למערכה במועד הכי פחות נוח לישראל, ובזירה הפנימית סדום ועמורה.

 

אחרי הדרוזים והצ׳רקסים מגיעים ערביי ישראל המאיימים במרד לא צבאי אלא חברתי. החילונים נחרדים מההדתה והכפייה הדתית,  כל מי שאינו ימני קיצוני מואשם בסמולנות ובבוגדנות ובצבא מבוכה גדולה שעלולה להוביל חילונים למחשבה מחודשת לגבי נכונותם להקרבה אישית ולעצם ההתגייסות.

 

טהראן רואה בנתניהו כאחראי הישיר והעיקרי  לכך שטראמפ פרש מהסכם הגרעין. לכן, בעקבות ההתפתחויות האחרונות האיראנים ייכנסו למערכה נגד ישראל כשהצבא ישקע בבוץ בעזה. הפרוקסי יהיה חיזבאללה ואסד. גם פוטין לא יוכל למנוע זאת. וכל זה לפני שאבו מאזן אמר את המילה האחרונה.

 

הבעיה האמיתית היא שנתניהו כשה טעות פתאלית. ישראל נשענת על הקנה הרצוץ הקרוי טראמפ, אבל הנשיא המטורף הזה הוא ברווז צולע אפילו בארצות הברית. הכל מתחיל לקרוס. ואם לא עכשיו בעוד חודש או חודשיים. המהלך הוא בלתי נמנע אלא אם יסולק נתניהו מייד והליכוד ימליך תחתיו יורש.

 

״עניין מרכזי״ פירסם כבר לפני 120 יום בכותרת הראשית כי החמאס קיבל החלטה אסטרטגית לאלץ את ישראל לכבוש את עזה בשל סירוב הצהיה לפצור באמת ובתמים את בעיית המצור על הרצועה. ישראל לא עשתה מאז דבר, זולת סבל לתושבי העוטף.

 

במקום להירתם לפתרון אמיתי, ביבי נסע לראות כדורגל במוסקבה עם אשתו. עכשיו, הכל תקוע. הערבים כבר לא צריכים אוטובוסים כדי לנצח הם רק צריכים לתת לנתניהו להמשיך ולקבל החלטות שגויות והכל על מזבח נסיונותיו הבלתי פוסקים לשרוד אישית.

 

עניין מרכזי