השמלה הלבנה המתנופפת של מרלין מנרו מחפשת בית חדש

למכירה: השמלה הכי מפורסמת בעולם והכי נחשקת בכל הזמנים. לא, לא זו עם הכתם של היהודיה ההיא, ששאבה לביל מתחת לשולחנו בבית הלבן וגם לא שמלת הכיעור המבחילה של צרת התרבות. מדובר בשמלה הלבנה הבלתי נשכחת שלבשה מרלין מונרו האגדית בסצינה ההיא כשהיא ניצבת מעל פתח איוורור של הרכבת התחתית והרוח מבדרת את שמלתה וחושפת את חמוקיה של השחקנית.

 

מרלין מונרו היתה אגדה בחייה ובמותה הטראגי. היתה שחקנית בינונית ומטה אבל המאמץ היה כדאי לצלם כל סצינה בהשתתפותה אינסוף פעמים. הבעיה היתה שהיא לא הצליחה לזכור בעל פה יותר ממילים ספורות וגם זה בקושי.

 

מונרו נחשבה האישה היפה בעולם וגם היום לא נערכה תחרות כזו מן הסתם היתה מדורגת בשלישיית הצמרת. ובין השאר גם היתה מונרו המאהבת של נשיא ארצות הברית, ג׳ון קנדי, שנרצח בשנת 1963.

 

עתה יוצאת השמלה הזו למכירה פומבית יחד עם כמה שמלות נוספות ממלתחתה. בין היתר מוצעת שמלה זהה שתפר אותו מעצב, ביל טרוויליה, ושאותה לבשה מרלין בהופעות פומביות. השמלות מוצגות מה-18 בחודש בבית המכירות בברלי הילס שבלוס אנג׳לס והמכירה הפומבית תתקיים בחודש אוקטובר הקרוב.

 

הרוכש יקבל אישור לאותנטיות המוצר וכי צילומים מקוריים חתומים שלה ותסריט שעליו הערות בכתב ידה. לא דווח בינתיים על המחיר ההתחלתי אבל אין ספק שמדובר במיליוני דולרים.

 

עניין מרכזי