אל תזללו פתאום לחם ועוגות כי ״בידיעות כתבו״

מרבים להאשים את התקשורת בשיטחיות מטופשת. בעיקר מיוחסת הרדידות לאינטרנט באופן כללי. העיתון המודפס נחשב בעיני הוותיקים לפעמים ושלא בצדק לאגף הרציני והנחשב יותר. ובכן, צר לנו לדווח על מותה של הרצינות בעיתונות המודפסת בישראל. מה שקורה עכשיו בזירה הזו פשוט מגוחך.

.

קחו למשל ביום ראשון את ידיעות. באמת לא מתאים  לידיעות אחרונות להדפיס כתבה כה רדודה, נגועה בשיטחיות, חסרת הבנה בסיסית בחומר מצד הכותב והעורך כמו זו.

.

המינימום ההכרחי להכניס את הנאמר לפרופורציה הוא לציין את כמות הפחמימות המינימלית והמכסימלית המומלצת לאדם אחרת יתחילו לזלול מקרואסון ועד פיתות וצ׳יפס כי ״היה כתוב בעיתון״.

.

בכתבה מדווח על פירסום במגזין רפואי לפיו אנשים שנמנעו לחלוטין מפחמימות והעדיפו במקום זה את תפריטי הבשר והשומן מהצומח נוסח דיאטת אטקטינס, חיו עד 4 שנים פחות מאנשים שצרכו גם פחמימות.

.

בטן של פחמימות. 

ובכן, דיאטת אטקינס היא דיאטה מסוכנת שכבר מזמן אינה רווחת בקרב החפצים לרזות ובוודאי לא כאורח חיים. אין ספק בנחיצות פחמימות בתפריט האדם הסביר והבריא. השאלה היא אילו פחמימות, מאיזה מקור ובאיזו כמות.

.

ובכן, רצוי להימנע עד כמה שאפשר לחלוטין מלחם לבן, פיתות, מאפים, עוגות, צ׳יפס, מטוגנים ובעיקר עוגיות תעשייתיות המהונדסות ללא ערך תזונתי הוגן ובנויות כך שהן מעלימות את השובע ויוצרות רעב ותאווה לעוד ועוד מן העוגיות הרעות הללו.

.

בעיקרון כללי: התפריט היומי שמבטיח בריאות, יופי ואריכות ימים צריך להיות מאוזן, מחולק לאורך היום ומוגבל בכמות הקלוריות היומית. בדרך כלל יש לצרוך בין 1,200 ל-1,500 קלוריות ביום ולא יותר. הכמות הזו צריכה לכלול כשליש קלוריות המגיעות מפחמימות. אשר להרכב הפחמימות בשום פנים ואופן לא כאלה הנדחסות למוצרים המהונדסים למוצרים מעוררי תיאבון ומזיקים לבריאות ולהתנהלות היומיומית.

.

בנוסף, יש לשתות לפחות 2 ליטר מים ביום המחולקים בשעות הערות ולא בבת אחת. וגם לא לשכוח פעילות גופנית מתונה וקבועה. התפריט לאדם הבוגר חייבת להיות אינדיבידואלית ומותאמת אישית. הכתבה בידיעות היא קישקוש שמעודד צריכת קלוריות מיותרות ורייקות ללא צורך. חבל.

פרטים נוספים בכתבות נוספות כאן ב״עניין מרכזי״.

עניין מרכזי