ראש השב״כ נחלץ לסייע לנתניהו: כוח לא יפתור את בעיית עזה

קבלו עוד מהלך גאוני של נתניהו. יכול להיות שראש השב״כ יודע משהו על מגבלות הכוח. ארגמן מעניק ראיון בלעדי ויוצא דופן שניתן לעיתון נפוץ וחשוב בעודו מכהן ולכאורה ללא סיבה מיוחדת. הראיון ל״ידיעות אחרונות״ מיוחד וחייבים להבין מה מסתתר מאחוריו.

 

ובכן, אין זה מקרה שהראיון מופיע עכשיו. אין להעלות על הדעת שהיה מתפרסם ללא הסכמת נתניהו ומוצר לחשוד שבשליחותו. לכאורה מדובר בכתבה כללית על ארגמן ויחסיו עם הצבא. כתבת מוסף מעניינת אבל הסיפור האמיתי מסתתר בין השורות ובכמה ציטוטים מרחיקי לכת שמובלטים בכותרת הראשית של ידיעות.

 

זהו ראיון שכל כולו תמיכה בנתניהו נוכח הביקורת נגדו בימין על רכרוכיות לכאורה מצידו בטיפול במשבר מול החמאס. ראש השב״כ מצדד בנתניהו ושולח את התוקפנות המילולית של איבט ובנט. ביבי צודק. הם בתם מקשקשים מטעמים פוליטיים דמגוגיים ופופוליסטיים, אבל גם הם יודעים את האמת.

 

ארגמן נחלץ לסייע לנתניהו בעקבות הסקרים הלא מחמיאים מהימים האחרונים שבהם נמצא כי 74% מהליכודניקים אינם מרוצים מתיפקודו של ראש הממשלה מול האלימות העזתית. הימין רוצה דם, מלחמה, כיבוש, לספור גוויות של ערבים. נתניהו מבין את המציאות בשטח ופועל בהתאם לכך. מאז ומתמיד היה מנהיג שקול ביטחונית מול הפלסטינים ואובססיבי מול האיראנים.

 

ארגמן נחלץ לסייע לנתניהו באמירה נכונה מאין כמותה וחשובה בעיתוי הנוכחי. ראש שירות הביטחון הכללי, העומד בראש האירגון המבין הכי טוב בעולם מה מתחולל אצל הפלסטינים על כל פלגיהם ודקויותיהם, כי לכוח יש מגבלות ובעצם לא ניתן לפתור באמצעות הכוח את הבעיות האמיתיות.

 

ארגמן אמר בראיון שיתפרסם בסוף השבוע: “אי־אפשר לפתור שום דבר עם גרזן ביד”, אומר ארגמן למקורביו, אשר מבחינים היטב בשינוי שחל בתפיסת עולמו.

 

“מהמקום שבו אני נמצא היום, אתה רואה גם את המורכבות שבחיבור בין מרכיבי ביטחון לבין אינטרסים מדיניים”. עוד מהלך מבריק של נתניהו  האיש גאון, כבר אמרנו?

 

רמי יצהר,  עניין מרכזי