שר המודיעין כץ: טראפ מקלף את אבו מאזן כמו בצל

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, משווה את הלחץ האמריקני על הפלסטינים לקבל את עמדתם בנוגע לפתרון מדיני מול ישראל כ״קילוף בצל״.

 

בשיחה בגלצ אמר כץ ביום רביעי: ״אני מברך על ההחלטה של הנשיא טראמפ לסגור את נציגות אש”ף בוושינגטון.

 

״זה בא בתגובה למדיניות של אבו מאזן: מימון משפחות מחבלים, ופנייה לבית הדין בהאג בניגוד לכל ההסכמים״.

 

במקביל הודיע היועץ לביטחון לאומי ג׳ון בולטון כי האמריקנים פועלים לסגירתו של בית הדין הבינלאומי בהאג הפועל נגד ביצוע פשעי מלחמה בעולם.

 

עוד אמר שר הפקקים הישראלי, ישראל כץ:

״היוזמה החשובה של טראמפ לאיזרוח הפליטים הפלסטינים במדינות ערב, לצד קיצוץ המימון לאונר”א, חלק מזה נובע מפוליטיקה פנימית אמריקאית וחלק מזה נובע מראייה היסטורית נכונה מעמיקה של הסכסוך”, אמר השר.

.

“שורשי הסכסוך הזה מאוד ברורים. בעיית הפליטים מונפה על ידי מנהיגי מדינות ערב ואחר-כך על ידי מנהיגי הפלסטינים ככלי לחץ להשגת זכות השיבה והשמדת ישראל. נקודת המוצא הריאלית היא שירושלים בירת ישראל ואין זכות שיבה לישראל. אנחנו לא מנהלים משא ומתן על בסיס אחר, זה המינימום שבמינימום. הפלסטינים לא ויתרו”.

.

“מה עושה הנשיא טראמפ? הוא מקלף את השקר הפלסטיני שכבה אחר שכבה כמו בצל. מבחינתנו לחסל את הרעיון של ‘פלסטין הגדולה’ מן הים עד הירדן שמחנכים אותו לפלסטינים בבתי הספר של אבו מאזן, לא של החמאס”, אמר.

.

“כשאבו מאזן מקלל את נשיא ארצות הברית ואומר לו ‘ייחרב ביתך’, ייחרב ביתו, מה הוא חושב שהוא ייתן לו כסף?”, אשר לתיאום הביטחוני עם ישראל “זה אינטרס הדדי. לדבריו, ״כל יום השב”כ מסכל תשתיות של חמאס שנועדו גם לפעול נגד אבו מאזן”.

.

עניין מרכזי