נתניהו זועם: מקורביו נאלצו לנטוש את ועדת מינויי הבכירים

על אף מלחמתה הבלתי פוסקת של שרת המשפטים שקד  במערכת המשפט הישראלית בסיוע ראש הממשלה נתניהו המנסה להתנכל למשטרה ולבכיריה בשל החקירות הפליליות הרבות המתנהלות נגדו, מצליח עדיין פה ושם בית המשפט העליון לשמור קמצוץ מהחוק, הסדר והצדק המתבקשים ממדינה דמוקרטית.

 

היום נאלצו שני מקורביו של נתניהו לנטוש את הוועדה למינוי בכירים בשל ניגודי אינטרסים לכאורה בין תפקידם בוועדה לבין האיסור שהוטל על נתניהו להיות מעורב במינויו של המפכ״ל, בשל חקירות המשטרה בעניינו ובענייני משפחתו ומקורביו.

 

השניים שעזבו את הוועדה בראשות השופט גולדברג הם רואת החשבון איריס שטרק וראש המל״ל לשעבר יעקב נגל. בין התפקידים שהוועדה אמורה לבדוק היבטים פליליים, אתיים וערכיים באישיותם בטרם אישורם לג׳וב גם הרמטכ״ל, המפכ״ל, ראש המוסד, ראש השב״כ ועוד.

 

יצויין כי בדיון בבג״צ בעתירה שהוגשה נגד חבורתם של שטרק ונגל קבע השופט העליון מני מזוז דברים חד משמעיים ברורים וחדים. הוא הרי יודע בדיוק כיצד עובד נתניהו. הוא היה שם, כיועץ המשפטי לממשלה.

 

נתניהו שיגר שרים להשמיע ביקורת נוקבת על החלטת בג״צ המרומזת שהביאה להסתלקותם של השניים. כרגע לא ברור אם ניתן יהיה לפעול בלעדיהם או שיהיה צורך לצרף לוועדה שני חברים אחרים, נעדרי זיקה אישית ברורה לנתניהו.

 

עניין מרכזי