איראן מאיימת על טראמפ: גורלך יהיה מוות בנוסח סדאם חוסיין

פיגוע הדמים שהיה באיראן בשבת שהותיר לפחות 28 חיילים וקצינים הרוגים בהתקפת טרור ראשונה מסוגה זה שנים על אדמה איראנית שיחרר את הניצרה. הנשיא רוחאני איים על מקבילו האמריקני במוות משפיל.

 

רוחאני האשים את האמריקנים ובני בריתם במזרח התיכון בפיגוע והזהיר כי תגיע תגובה איראנית להתקפה. דאעש נטל אחריות לפיגוע הירי אך גורמי אופוזיציה איראנים הזדרזו לפרסם הודעה לפיה מדובר בתחילתו של מאבק אלים להפלת משטר האייתולות וכי הודעת דאעש שיקרית.

 

הנשיא רוחאני הזדרז לשאת נאום תוקפני במיוחד שבו אמר כי איראן לא תשנה את מדיניותה להתחמש בכל סוגי הנשק הקונבנציונאליים כולל הטילים הבאליסטיים שכה מפחידים את ארצות הברית.

 

לדונאלד טראמפ הובטח אישית מוות בדומה לזה שהיה מנת חלקו של שליט עירק סדאם. השליט העירקי המפורסם, שהיה אויבה של איראן, נתפס ונתלה בבושת פנים בידי נאמני ארצות הברית עצמה לאחר הפלישה לעירק שהניבה בסופו של דבר גם תבוסה אמריקנית.

 

ארגון המדינה האיסלאמית פרסם את ההודעה הזו:

“יחידה של חיילי הח’ליפות יצאה לעבר מפגן צבאי של כוחות הבאסיג’. אנחנו אומרים לשיעים הכופרים שהתחייבנו לנקום עבור הסונים. בקרוב תקצרו את פירות העריצות שלכם”.

 

“The same will happen to Trump. America will suffer the same fate as Saddam Hussein,” Rouhani said on Saturday in a speech carried live by state television marking the start of the Iran-Iraq war.