עם תיק גב קטן נכנס נוחי דנקנר אל מאחורי הסורגים

בכניסה לכלא מעשיהו המתינה לו התקשורת בהרכב מנופח. המכונית הפרטית הצנועה הגיעה. נוחי יצא ממנה מהמושב שליד הנהג, תא המטען נפתח מאחור. הכתבים קיבלו הודעה מראש שבכוונת המיליארדר לשעבר ועבריין האסיר הנוכחי לומר דברים.

 

הצפייה היתה גדולה. אחרי הכל האיש הכי חזק במשק הישראלי משך שנים רבות, מי שחלש על מרכזי כוח וממון אדירים, מי שבידו הופקדו מיליארדי שקלים של פנסיות של מיליוני ישראלים, נכנס לכלא לשלוש שנים אחרי שבית המשפט העליון החמיר את עונשו משנתיים בטענה שמעשיו חמורים באופן מחפיר.

.

אבל דנקנר איכזב. בלי חרטה, בלי לבקש סליחה מהישראלים שנפגעו ממנו, בלי לנהוג כאחרון עברייני הנוכלות ולהתקרבן, הוא הסתפק במשפט קצר שבו הכניס גם את אלוהים, וגם אמונה במערכת המשפט הישראלי. ואיך אפשר בלי ה״הכל לטובה״, שתמיד תמיד טוב למצבי קיצון קשים.

 

נוחי אמר: ״המעמד כאן הוא יום קשה לי ולמשפחתי. אני בוטח באלוהים ובוטח מאוד במערכת המשפט ואוהב את מדינת ישראל’.

 

בניגוד לרבים מהסלבריטאים הקודמים שצעדו בשביל מהחנייה לכניסה למעשיהו כשהם נושאים תרמיל עמוס, נוחי נכנס עם תיק גב ממש לא טפוח. פחות מהתיק של תלמידת כיתה ב׳ ביום לימודים רגיל בגולדטק חולון.

 

נוחי דנקנר בכלא. עוד טייקון ששלט על השמיים והארץ וקרס בגלל תאוות הממון שאוכלת ומכלה את מי שאינו מבין מתי להפסיק. אחרי הכל כדאי לזכור: כסף הוא כמו מי ים. ככל שאתה שותה יותר אתה נהייה יותר צמא, אבל סופך לטבוע.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar, עניין מרכזי