היילי התפטרה ומבהירה: לא אתמודד נגד טראמפ על נשיאות ארה”ב

התפטרותה של ניקי היילי מתפקיד שגרירת ארצות הברית באומות המאוחדות הדהימה את הפוליטיקה האמריקנית והיכתה גלים בעולם כולו. היילי היתה ותהיה עד פרידתה בפועל בסוף השנה שגרירה תקיפה ולעיתים תוקפנית.

 

היא הגנה בעקביות על מדיניות טראמפ והובילה מהלכים פרו ישראליים, אנטי איראניים ואנטי פלסטיניים. עם הודעת ההתפטרות, שאושרה על ידי הנשיא טראמפ רישמית, נפוצו שמועות משמועות שונות באשר לסיבות להתפטרותה. אחת מהן נגעה לאפשרות שהיילי מתכוונת להתמודד נגד טראמפ על מועמדות המפלגה הרפובליקנית בבחירות הבאות לנשיאות.

 

בעבר היתה היילי ממתנגדות טראמפ ובפעם הקודמת שהתמודד בפריימריז אף טרח טראמפ להעליב אותה קשות. הפעם תמכה בו וייצגה את ארה״ב ואת ישראל באו״מ באופן נחרץ. היא גם הובילה את פרישת ארצות הברית מהארגון לזכויות האדם הפועל במסגרת האו״ם בשל ההחלטות האנטי ישראליות המתקבלות שם לעיתים קרובות.

 

היילי הסירה את הספקות והשתיקה את הרכילויות בהודיעה כי לא תתמודד נגד טראמפ. הנשיא טרם הודיע מי יחליף אותה בתפקיד.

 

שגריר ישראל באו״ם דני דנון מסר: ״תודה לך ניקי היילי! תודה שעמדת על האמת ללא מורא, תודה שייצגת את הערכים המשותפים לישראל וארה”ב”, מסר דנון.

.

“תודה על הגיבוי שהענקת למדינת ישראל שהוביל לשינוי במעמדה של ישראל באו”ם, תודה על החברות הקרובה והדרך המשותפת. בכל מקום שתהיי תמשיכי להיות חברה אמיתית של מדינת ישראל”.

 

עניין מרכזי