שני עורכי דין ושני בכירים במינהל מקרקעי ישראל נעצרו בחשד לשחיתויות

מינהל מקרקעי ישראל מתחרה רק בעסקני הרשויות המקומיות על התואר מפוקפק של המוסדות המעוותים והמושחתים בישראל. המעצרים הבוקר הם רק אפס קצהו של קצה הקרחון שמבצבץ כבר שנים אך מעט מאוד נעשה על ידי הכנסת והממשלה לשינוי המצב.

.

היום נעצרו 7 בני אדם בהם, שני בכירים במינהל ושני עורכי דין בתום חקירה סמויה שנערכת זה זמן על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל”כ) בלהב 433. בפרשה זו עצור גם מאכער ובעלה של עובדת בכירה.

על פי החשד, בהיותם מורשים ובעלי נגישות מקסימלית למידע על קרקעות ונכסים נדל”ניים הגיעו אותם עובדים בכירים למידע רגיש הקשור לקרקעות ונכסים נדל”ניים.

 

.

בחלק מהמקרים בעלי הנכסים לא ידעו שהקרקעות שברשותם נמצאות בתוך הליכים מתקדמים, לעתים אף הליכי הפרשה או שינויי ייעוד, ואת המידע הם קיבלו לראשונה באמצעות מאכער או עורכי דין שעמדו בקשר בלתי חוקי עם אותם בכירים ברשות המקרקעין.

.

על פי החשד, עורכי הדין היו פונים לבעלי הקרקעות שבגינם הוצא המידע ממאגרי המידע של הרשות, מעדכנים אותם בדבר התהליכים המתרחשים על הקרקעות שלהם, ורוקמים איתם עיסקה לייצגם במסגרת השבחת הקרקע שלהם כשהם משיגים עבור בעלי הקרקע רווחים ובדרך “גוזרים קופונים” מעבר לשכר הטרחה ועמלות כשחלק מהם היו מועברים אל אותם עובדי הרשות הבכירים.

.

עניין מרכזי