התקפת טילים ארוכי טווח מעזה לישראל

ליל חרדה עבר על מיליונים בישראל. אי הוודאות מתעצמת היום נוכח אוזלת ידם המוחלטת של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן. התוצאה: התחדשה המלחמה בעזה בדיוק כפי שתיכנן, סיכסך, רצה והצליח אבו מאזן. מאמצי העולם הערבי המתון בתוספת הבטחות והזרמת כספים וסיוע לשליטי עזה לא הועילו.

 

הבעיה היא שנתניהו לא הצליח להעביר בקואליציה הימנית הצרה שלו את נושא ההסדרה והתוצאה היא התקפת טילים על באר שבע וגוש דן כשטיל נוחת בים בקרבת החוף ובבירת הנגב. חיל האוויר מצידו הגיב בחידוש ההפצצות ברצועה.

 

הטיל נפל בבאר שבע תוך פגיעה בבית. נגרם נזק. ארבעה נפגעי חרדה טופלו. הרקטה ששוגרה לעבר גוש דן נפלה לים ללא נפגעים ישירים. מערכות ההגנה לא הועילו למנוע את הנפילות המסוכנות.

 

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ’: “זו מציאות בלתי נסבלת מה שקורה בעוטף עזה מזה חודשים רבים. זו מציאות בלתי אפשרית. מדינה ריבונית לא יכולה להרשות לעצמה שזו תהיה השגרה שלה. זו שגרה שאנחנו לא מוכנים לחיות איתה ומדינת ישראל תצטרך לתת פתרונות”. בשל אי הוודאות בוטלו היום הלימודים במוסדות חינוך בבאר שבע.

 

היטיב לתאר את תמונת ההתרחשות חבר הכנסת עמר בר-לב המכהן גם, יו”ר ועדת המשנה למוכנות צה”ל. לדבריו

“אנו מידרדרים למלחמה שאנו לא חפצים בה בשל אוזלת ידו של קבינט העוסק בקרבות פנימיים מתוקשרים במקום ביוזמה וקידום מהלכים. אסור היה לנו להגיע למצב המזעזע של הרס בית בבאר שבע, פגיעה אחת שיכולה להצית את השטח.

 

״הקבינט חסר כיוון, לא יוזם וההרתעה נשחקת – הוא ממשיך לשחק לידיי חמאס שקובע את גורלנו״.

 

ישראל התלוננה באו״ם, השגריר דני דנון פירסם הודעת גינוי לחמאס וספינולוגים כבר מנסים לקשור את איראן לתקרית. הירי בוצע כנראה בידי אנשי הג׳יהאד האיסלאמי והטילים עצמם כנראה מדגם מתקדם.

 

ובינתיים נסגרו המעברים לעזה ושיטחי הדייג צומצמו שוב. הרמטכ״ל איזנקוט קיצר את ביקורו בארצות הברית והוא מוחזר לארץ. ישיבת הקבינט שתוכננה תחילה להבוקר נדחתה.

 

עניין מרכזי