הסתבכות המנהיג הסעודי מעוררת דאגה בישראל וצהלות שמחה בטהרן

פרשת רצח העיתונאי הסעודי וביתור גופתו בשגרירות הסעודית כה מזעזעת את אמריקה, עד שאפילו טראמפ עשה קולות של איכפתניק. התוצאה היחידה היתה הודאה סעודית בכך שהאיש מת ושזה קרה באחריותם.

 

מיד אחר כך הופץ ספין על כך שיורש העצר לא ידע. לשם הרחקתו מהרצח הנורא הוקרבו שישה מנאמניו. זה סיפק את טראמפ אך ורק בשך האינטרסים האישיים שלו בממלכה הסמוכה לנו.

 

בן סלמן מתברר כפוליטיקאי פזיז ששוגה שוב ושוב. זה קרה במעורבות בתימן, בקרע עם קטאר, בכישלון המהדהר של התוכנית הכלכלית השאפתנית אך החובבנית שניסה להנהיג, בניתוק היחסים הפזיז עם קנדה בגלל פוסט טיפשי ועכשיו בפרשת העיתונאי. השליט בפועל הקים על עצמו אויבים מרים מבית במלחמתו בשחיתות בממלכה ועכשיו המצב מחמיר והולך.

 

מבחינה ישראלית, רצח העיתונאי רעה מאוד. גם מבחינת מצרים. בן סלמן עלול לשנות כיוון או לעוף. אין לדעת לאיזה לאן עוד יכול המצב להדרדר. המנצחת העיקרית היא איראן הרואה את יריבתה העיקרית מתרסקת פנימה והחוצה.

 

ועכשיו לנקודה האמריקאית.

מעולם לא היה לאמריקה נשיא כל כך מושחת, מעוות, פוגעני, מטרידן, חסר ניסיון פוליטי, שקרן וחוליגן כמו הנוכחי. רוב הדברים היו ידועים מראש. השאר מתברר מידי יום.

.

עושה רושם שהעולם משתגע. נוסורדאמוס טעה בכמה שנים אבל לא לגמרי. גם פה הטירוף מתגלגל כאבן לתהום ואין עוצר את הנפילה. מדהים!

עניין מרכזי