נתניהו פועל לחיסול הסיכוי של סער להיבחר לכנסת הבאה

ראש הממשלה נתניהו פתח במערכה פומבית אכזרית שמטרתה להכפיש את גדעון סער באופן שייכשל בפריימריז ולא ייכנס לכנסת הבאה ברשימת הליכוד.

 

נתניהו פועל מסורתית זה שנים כדי לסלק מהכנסת ומתמרת מפלגתו כל מי שעלול לשמש איום פוטנציאלי על מעמדו כשליט האחד, היחיד ובלתי מעורער. אחד מהם שהורחק אך מבקש לחזור הוא גדעון סער.

 

היום טען נתניהו כך: נודע לי שסער רוקח פוטש נגדי. והמזימה שסער מתכנן היא למנוע את המשך כהונתו של ביבי. סער רוצה להיות זה שהליכודניקים יבחרו למסור את שמו שלו לנשיא כמומלצם להרכבת ממשלה חדשה ולא של נתניהו.

 

היום אמר נתניהו כי “זה כמה שבועות שאני יודע ששר לשעבר בליכוד מדבר עם גורמים בקואליציה ורקח איזה תרגיל חתרני, שאני אביא את הליכוד לניצחון סוחף בבחירות ואחר כך ידאגו שאני לא אהיה ראש ממשלה זאת בניגוד לרצון מצביעי הליכוד ובניגוד לדמוקרטיה”. 

 

סער הכחיש מכל וכל את החשדות ואילו הנשיא ריבלין כינה אותן ״פראנויה״. הדברים של נתניהו נועדו לחסל סופית את סער בליכוד. סער יצטרך להחליט האם הוא מתמיד בפרישתו, מנסה להשתחל לכנסת ברשימה אחרת או מתעקש להשתתף בפריימריז בליכוד בכל מחיר. בכל מקרה, הסיפור רק מתחיל להתגלגל.

עניין מרכזי