לאומן אמריקאי ירה בבית הכנסת וצעק: מוות לכל היהודים

לפחות 11 בני אדם נרצחו באירוע ירי שהיה בשבת בבוקר שעון אמריקה בבית כנסת בפיטסבורג. היורה, אמריקני הידוע כלאומן ימני שונא יהודים, נעצר במרתף האתר. מדובר בבית הכנסת הוותיק עץ חיים הקיים זה 140 שנה.

 

זעזוע בקהילה היהודית האמריקנית בעקבות התקפת הירי הרצחנית. רוב באוור, כבן 40 נכנס חמוש בנשק לבית כנסת לפני השעה 10 בבוקר בעוד שיהודי הסביבה מתקהלים במקום. הוא פתח באש והרג בתחילה ארבעה אנשים.

 

כוחות ביטחון הגיעו לזירה ובחילופי האש נהרגו ארבעה אנשים נוספים. בסך הכל נמנו 11 הרוגים. ישנם גם פצועים. זמן קצר אחר כך הסג עם תחילת הפעולה צעק האיש: ״על כל היהודים למות״.

 

 

מספר גדל והולך של תקריות אנטישמיות מתרחשות בארצות הברית מאז ניצחון טראמפ בבחירות. הפעולות מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני אמריקני. הללו, שונאי יהודים ואנטישמים חסרי לב ומעצורים, שונאים גם כושים ומוסלמים אבל בעיקר יהודים שנחשבים בעיני רבים מהם נוכלים, גנבים וחסרי ערכים המנצלים את החברה האמריקנית לצורכי התעשרות אישית.

 

זה הרוצח. לאומן ימני קיצוני. 

 

הנשיא טראמפ אמר כי מבצע פשע כזה ראוי לעונש מוות. הוא גם טען שהטבח לא היה מתרחש לו היתה אבטחה בבית הכנסת. לדבריו, “אם היה להם נשק בפנים התוצאות היו שונות, לכן התאפשר למפגע לעשות את מה שעשה”.

.

“הפושעים צריכים לשלם את המחיר האולטימטיבי. אף אחד עדיין לא יודע מה קרה שם. זה מקרה שאם היה שם שומר חמוש היה ניתן לעצור את היורה. אולי לא היו הרוגים מלבד היורה. זה מצב בעייתי”.

.

טראמפ הוסיף: “העולם אלים יש משוגעים. יש להקשיח חוקים ולהפעיל עונש מוות. עליהם לשלם את המחיר האולטימטיבי”, אמר טראמפ.

 

עניין מרכזי